13. 10. 2016 18:01 | LEOPOLDOV/TV Markíza

Behan už nadobro dobehal. Sledujú ho 24 hodín denne a hrozí mu 20 rokov

Nebezpečný zločinec je v leopoldovskej cele sám a pred ňou sa striedajú dozorcovia každých šesť hodín.

Zadržanie Ľubomíra Behana
Zadržanie Ľubomíra Behana Foto: TASR

Nespúšťajú ho z očí. Nebezpečného zločinca Ľubomíra Behana, ktorého zadržali na úteku po štyroch mesiacoch, v leopoldovskej väznici ostro sledujú. Rovnako ako svojho času mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka. Behanov pohyb sledujú bez prestávky 24 hodín denne. Dozorcovia ho strážia a kontrolujú ako nikdy predtým.

Vo vzťahu k osobe odsúdeného boli zo strany ústavu prijaté zvýšené bezpečnostné opatrenia.

Nebezpečný zločinec je v leopoldovskej cele sám. Pred ňou sa striedajú dozorcovia každých šesť hodín. A to nie je všetko. Behana v cele monitorujú kamerami - s výnimkou sociálnych zariadení a spŕch. Behan je v strednom stupni stráženia. Jedlo mu nosia na celu. Podľa našich informácii, na útek z väznice je hrdý.

„Samozrejme, však je to idol všetkých väzňov, všetci zavretí túžia po slobode a toto je človek, ktorý ukázal, že sa dá splniť ich sen takže preto je aj pod takým to ostrým dohľadom,vysvetlil bývalý kriminalista Snopko.

 

Väzeň, ktorý svojim útekom postavil do pozoru všetky policajné zložky, ublížil desiatkam ľudí. Teraz sedí osem rokov a osem mesiacov vo väzení za lúpežné prepadnutie v Piešťanoch.

V aute prepadol  s nožom syna týchto manželov. O hrôze, ktorú prežilo ich dieťa  po dvoch rokoch prehovorili.

„Mal vybitý zub, dobitú hlavu, a slabý otras mozgu, mlátil ho hlava nehlava, potom, keď vytiahol ten nôž a začal mu po tej ruke s nožom chodiť, tak vtedy mu dal tridsať eur a hovoril že sa skoro posral došťal,“ spomína matka napadnutého.

„V ten moment som sa chcel okamžite niečím ozbrojiť a urobiť to isté, čo urobil môjmu synovi,“ dodal otec napadnutého.

Za všetky zločiny, ktoré Behan spáchal a tiež aj za útek z väznice, môže dostať spolu dvadsať rokov.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce