23. 01. 2017 14:50 , článok bol aktualizovaný 23. 01. 2017 17:26 | BRATISLAVA/Zuzana Ondrušková, zg

Polícia obvinila exposlanca Daniela Lipšica z usmrtenia

Ten 19. septembra zrazil 72-ročné muža na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej ulice.

Daniel Lipšic na mieste tragédie
Daniel Lipšic na mieste tragédie Foto: TV Markíza
Daniel Lipšic na mieste tragédie
Rekonštrukcia nehody
Exkluzívne: Markíza disponuje záznamom z priebehu Lipšicovej nehody

Polícia už obvinila Daniela Lipšica, ktorý 19. septembra 2016 večer v Bratislave zrazil 72-ročného muža. Dnes už bývalý poslanec bezprostredne po udalosti poskytol mužovi prvú pomoc a podrobil sa skúške na alkohol, ktorá bola negatívna.

"Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III vzniesol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie, po vykonaní potrebných procesných úkonov, ako aj po dôslednom preštudovaní doručených výsledkov znaleckého posudku z odboru cestnej dopravy, obvinenie z prečinu usmrtenia 43-ročnému Danielovi z Bratislavy," potvrdila TV Markíza hovorkyňa KR PZ Bratislava Lucia Mihalíková.

Oslovili sme aj samotného Lipšica. V textovej správe nám napísal, že zatiaľ uznesenie o obvinení nedostal a oficiálne sa bude vyjadrovať jeho právnička Eva Mišíková . "Celkovo sa do skončenia vyšetrovania nechcem k celej veci verejne vyjadrovať, aby to nikto nemohol považovať za ovplyvňovanie," napísal.

Záznam priemyselnej kamery nehody exposlanca.

 

Staršieho chodca potom previezli do nemocnice, kde zraneniam podľahol. Nehoda sa stala na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej okolo 20.00 h. Lipšic šoféroval Škodu Superb.

Video z rekonštrukcie nehody

 VIAC Z Domáce