14. 10. 2016 16:36 | BRATISLAVA/TASR

Rybníček zakladá novú politickú stranu

Rybníček v marci hovoril, že sa pokúsi dať dohromady ľudí, ktorí "nájdu odvahu ísť do veľkej reformy štátu so všetkým, čo to prináša".

Na snímke primátor Trenčína Richard Rybníček
Na snímke primátor Trenčína Richard Rybníček Foto: TASR

Trenčiansky primátor Richard Rybníček zakladá novú politickú stranu. Oznámi to na nedeľňajšej (16.10.) tlačovej konferencii v Bratislave, kde povie názov aj programové tézy, ktoré pripravil s expertmi. TASR to povedal Rybníček.

Strana bude konzervatívna a pravicová. "Chceme presadzovať posilnenie prirodzených regiónov, dať viac moci do regiónov a funkčný štát," povedal pre TASR Rybníček.

Na nedeľňajšej tlačovej konferencii nepredstaví ľudí, ktorí s ním budú spolupracovať, ani program. Na tom bude pracovať v nasledujúcich mesiacoch a popritom sa ukážu aj tváre v strane.

Rybníček v marci pre týždenník .týždeň hovoril, že sa pokúsi dať dohromady ľudí, ktorí "nájdu odvahu ísť do veľkej reformy štátu so všetkým, čo to prináša".

Bývalý riaditeľ STV spomínal aj možnú zmenu volebného systému, zúženie ústredných orgánov štátu, zmenu územného členenia Slovenska či posunutie kompetencií do regiónov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce