15. 10. 2016 19:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Miesto, na ktorom Černákovci odrezali policajtovi hlavu

O jednej z najbrutálnejších vrážd tejto skupiny prehovoril muž považovaný za bývalého bossa popradského podsvetia.

Miesto, na ktorom Černákovci odrezali policajtovi hlavu
Miesto, na ktorom Černákovci odrezali policajtovi hlavu

Ľudí zabíjali všetkým, čo im prišlo pod ruku. Skupinu černákovcov nezastavili ani priateľstvá s ich obeťami. Jednu z najbrutálnejších vrážd divokých 90-tych rokov videl na vlastné oči muž- kedysi považovaný za bosa popradského podsvetia. Nakrúcali sme s ním v priestoroch, kde sa to všetko stalo. Nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov a citlivé povahy.

Popradský hotel sa do hľadáčika polície dostal v marci v roku 1997. Práve v ňom brutálne zavraždili ich bývalého kolegu Gustáva Slivenského. Vraždu videl na vlastné oči muž považovaný za bossa popradského podsvetia Milan Reichel. Všetko sa to dialo v jeho hoteli v priestoroch, kde boli šatne pre čašníkov.

"Videl som ležať Slivenského na zemi. Videl som Čemiho, ako robí nejaké pohyby pri jeho hlave. Keď som sa priblížil a pozrel, tak som videl, že mu reže hlavu. Na to som zareagoval na Černáka, že preboha živého, čo ste to urobili. Tú hlavu položili do umývadla. Slivenského odtiaľto vyniesli a telo mali niekde zapáliť," hovorí Reichel.

A stopa teda viedla práve k Reichelovi. "Tým, že mu odrezali hlavu, dali na ňu policajnú čiapku a vystavili ju na verejnom priestranstve, dali všetkým niekoľko správ. Po prvé, tento človek nerobil pre nás, ale pre druhú stranu. Kto sa ešte raz opováži, dopadne ako on. Po druhé, my sme tu páni a môžeme, čo chceme," hovorí bezpečnostný analytik Žitný.

"Bol tu Melo. Ja som ho videl prvýkrát. Tuším je to ten pán, ktorý sa momentálne nachádza na Belizé," hovorí Reichel.

A prečo brutálne vraždili? Je niekoľko verzií. "Mali podozrenie, že donáša svojim kolegom, že to nie je človek, na ktorého by sa mohli spoľahnúť," hovorí Žitný.

"Slivenský, tu u nás na Maríkovejskej doline zháňal ostreľovačku na Černáka. A ja som vtedy na tom súde povedal prokurátorke, keby som ja vedel, že niekto na mňa zháňa ostreľovačku, tak sa budem snažiť byť rýchlejší ako on. Čo mal ísť k policajtom a ho nahlásiť?" hovorí Černák kamarát Vasiľ.

Ostrosledovaný proces s Mikulášom Černákom sa začal v novembri 2008. Väčšinou za bránami prešovskej väznice. Až záverečné reči a rozsudok vyhlásili v priestoroch okresného súdu v Prešove. Presne do roka, teda v novembri 2009.

"Všetci tí, čo sa mu predtým pchali do zadku, tak všetci tam naňho lopatami hádzali hnoj. A každý jeden z nich bol tých veciach, pri všetkých. A viem o tom, že Miki neurobil všetko sám tak, ako je mu pripisované," hovorí Černákov kamarát.

Faktom ale je, že Mikuláš Černák dostal doživotie za šesť vrážd a objednávku ďalšej. V rozsudku sa často opakujú slová ako bezcitnosť či morálna zvrátenosť.

Viac uvidíte v druhom dieli špeciálu o Mikulášovi Černákovi v pondelok 17. októbra o 17.25 h v Reflexe.

 

 Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce