17. 10. 2016 11:14 | BRATISLAVA/kacs

Na Štrbskom plese namerali neuveriteľnú teplotu. Pripravte sa na sneženie

Víkend bol v znamení babieho leta, tento týždeň sa ale ochladí.

Štrbské Pleso, Tatry
Štrbské Pleso, Tatry Foto: Shutterstock.com

Cez víkend padali teplotné rekordy. Po sychravom počasí vykuklo slnko a teploty boli viac než príjemné. Dá sa povedať, že víkend bol v znamení babieho leta.

Ako informoval Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej facebookej stránke, prílev teplého vzduch priniesol na naše územie ojedinele aj 20-stupňové teploty. Veľmi teplo bolo v okolí Žiliny, na Liptove, Orave, ale aj na horách. Na Štrbskom Plese bolo v sobotu viac ako 14°C. Na Lomnickom štíte sa za 24 hodín oteplilo o 10 stupňov.

ZDROJ: Facebook/SHMÚ

Tento týždeň však nebude ani zďaleka taký pekný. Pripravte sa na zamračené a sychravé počasie.

Dnes bude oblačno až zamračené, v nižších polohách hmlisto. Prechodne aj polojasno.
Ojedinele sa vyskytnú slabé zrážky, najmä na východe Slovenska. Najvyššia denná teplota 7 až 12, na juhozápade okolo 14 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 3 stupne. Fúkať bude juhovýchodný vietor 5 až 25 km/h.

V utorok bude nepríjemné počasie, bude oblačno až zamračené, prechodne aj polojasno. Ojedinele slabý dážď alebo mrholenie. V noci a dopoludnia miestami hmla. Najnižšia nočná teplota 10 až 5 stupne, najvyššia denná teplota 8 až 13 stupňov. Podľa meteorológa Pavla Beráneka bude fúkať silný vietor, na západe a juhozápade okolo 50km/h.

V stredu v noci bude na mnohých miestach dážď, od cca 1700 m sneženie. Najnižšia nočná teplota 9 až 4 stupne, najvyššia denná teplota 8 až 13 stupňov. Fúkať bude prevažne južný vietor 5 až 20 km/h.

Vo štvrtok bude tiež zamračené. V noci miestami, cez deň od juhozápadu postupne na
mnohých miestach dážď alebo prehánky, od cca 1600 m zrážky snehové. Najnižšia nočná teplota 8 až 3 stupne, najvyššia denná teplota 7 až 13 stupňov.

Podobne bude aj v piatok. Veľká oblačnosť až zamračené, na mnohých miestach dážď, vo vyšších polohách zrážky snehové. Najnižšia nočná teplota 8 až 2 stupne, najvyššia denná teplota 7 až 13 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce