04. 11. 2016 06:09 , článok bol aktualizovaný 04. 11. 2016 17:01 | BRATISLAVA/TASR, kacs

Peklo v Dúbravke! Zuzke (†20) už nebolo pomoci, priateľa našli v bezvedomí

Požiar na treťom poschodí zachytil aj jeden z obyvateľov. Ľudia tvrdia, že všetko sa dialo veľmi rýchlo.

Peklo v Dúbravke! Zuzke (†20) už nebolo pomoci, priateľa našli v bezvedomí
Peklo v Dúbravke! Zuzke (†20) už nebolo pomoci, priateľa našli v bezvedomí
Požiar v Dúbravke.
Požiar v Dúbravke.
Požiar v Dúbravke.

Tragédia v Bratislave. Pri nočnom požiari zomrela mladá žena. Oheň celkom zničil byt v paneláku. No najväčšiu škodu narobil šíriaci sa dym. O život bojujú v nemocnici aj ďalší obyvatelia bytovky.

Desať hodín večer, bratislavská Dúbravka. Požiar na treťom poschodí zachytil aj jeden z obyvateľov. Ľudia tvrdia, že všetko sa dialo veľmi rýchlo. Počuli výbuchy a o pár minút sa vo vchode nedalo dýchať. Tí, ktorí bývajú pod horiacim bytom stihli vybehnúť, no mnohí nevedeli, čo robiť.

„Keď som sa pozrela dole z balkóna, tam nešťastné vzlyky, krik, balkón ako ohňostroj," opísala Andrea. „Ja som počul buchot a tá pani nad nami tam začala niečo robiť s nábytkom a sme nevedeli, čo sa tam deje," hovorí Jaroslav.

Požiar v Dúbravke.
Požiar v Dúbravke. Foto: KR HaZZ Bratislava
 

„Celkove z domu bolo evakuovaných približne 30 ľudí, bohužiaľ jedna osoba neprežila," potvrdil veliteľ zásahu Ján Matúšek.

Obeťou požiaru je len 20-ročná žena. Bývala nad horiacim bytom. Z bytu ušla s priateľom. Záchranári ju našli na medziposchodí. Jej partnera objavili o pár metrov vyššie. Ten teraz leží v nemocnici vo vážnom stave. A záchranári ošetrovali aj ďalších.

„Si nás opáskovali, podľa toho, kto je v akom stave a v autobuse sme sedeli do pol tretej rána," opísal Jaroslav.

„V Univerzitnej nemocnici Bratislava je hospitalizovaných sedem pacientov, dvaja z nich sú vo vážnom stave. Dôvodom hospitalizácie sú popáleniny, v niektorých prípadoch nadýchanie splodín," potvrdila Zuzana Eliášová, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Starom Meste.

POZIARweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
POZIARweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza
 

Ľudia strávili noc v miestnom kultúrnom dome. Spali na sedačkách vo vyhriatej miestnosti. „Dostali tam pitie, jedlo. Niekto išiel do roboty, mnoho išlo k známym prespať. Bolo veľmi pekné, že keď sme dali na sociálnu sieť požiadavku o deky, tak nám obyvatelia tie deky priniesli, bolo to od nich úžasné, dokonca jedna pani ponúkla izbu," povedal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Medzi obyvateľmi bytovky, s ktorými sme sa rozprávali, sa otvorene hovorí aj o možnej príčine tejto skazy. Vraj je za ňou horiaca sviečka, ktorá sa mala prevrhnúť 84-ročnej pani. „Staršia pani krehká, zlatá, nešťastie pre toľkých ľudí, to je hrozné," hovorí obyvateľka bytovky Lýdia.

Kedy sa budú môcť ľudia domov vrátiť, to zatiaľ nie je úplne jasné. No starosta nám povedal, že niektorí zrejme už aj dnes, závisí to od toho, v akom stave sú ich byty.

V čase nakrúcania boli na mieste stále policajti aj kriminalisti. V bytovke je vypnutá elektrina a poškodené radiátory. Podľa našich informácií budú potrebovať aj statika, ktorý by mal prezrieť prípadné narušenie nosných stien. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce