05. 11. 2016 11:26 , článok bol aktualizovaný 05. 11. 2016 19:32 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Chaos, stres a neistota! Slovenskí dovolenkári prežívali v Bratislave peklo

Lietadlu sa včera večer pri pristávaní nevysunuli vztlakové klapky, a tak aj s plným počtom vystrašených pasažierov hodiny krúžilo nad letiskom.

Nespokojní dovolenkári.
Nespokojní dovolenkári. Foto: TV Markíza

Po novembrovom oddychu v slnečnom Egypte prišla studená sprcha v Bratislave. Lietadlu sa včera večer pri pristávaní nevysunuli vztlakové klapky, a tak aj s plným počtom vystrašených pasažierov hodiny krúžilo nad letiskom. Nakoniec pristálo, no naspäť do Egypta sa pre technickú poruchu už nevrátilo. A spolu s ním ostal na zemi aj ďalší turnus dovolenkárov.

Medzi zamestnancami cestovných kancelárií a Slovákmi, ktorí sa práve dozvedeli, že namiesto lietadlom do Egypta pôjdu autobusom do miestneho hotela, sa údajne strhla potýčka.

"Nejde človeku o to silou mocou sa pchať do pokazeného lietadla, ale personál letiska mal arogantné jednanie, usmievali sa, keď sme chceli svoje práva, tak povedali, že majú pokazenú tlačiareň," opisuje situáciu jedna cestujúca.

Stanovisko k celej situácia nám poslalo aj bratislavské letisko:

"Ľudia sa hádali so zástupcami cestovnej kancelárie, ktorí k nim neboli milí, ale nie so zamestnancami letiska. Naši zamestnanci sa snažili pre cestujúcich zabezpečiť hotel, cestovná kancelária v tom svojich klientov nechala."

Spoločnosť Air Cairo svoje lietadlo momentálne opravuje v Bratislave, podľa našich informácií mali poslať po technika až do Egypta. Slovákov, ktorí tam tiež mali namierené, zatiaľ letecká spoločnosť ubytovala po bratislavských hoteloch.

Slovenských turistov hnevá, že cestovné kancelárie im doteraz nepovedali, ako dlho budú čakať a či sa dovolenky vôbec dočkajú. Neúspešne sme tam volali aj my.

Cestovka momentálne komunikuje so svojimi klientmi len prostredníctvom čašníka. Ten pred chvíľou prišiel a oznámil im, že o jednej majú obed.

O niečo viac informácií boli ochotní poskytnúť zástupcovia leteckej spoločnosti Air Cairo.

Stanovisko Air Cairo: "Práve riešime náhradné lietadlo, s najväčšou pravdepodobnosťou odletí slovenská spoločnosť Air Explore pod kódom linky Air Cairo."

Hoci čašník medzitým dovolenkárom oznámil, že o pol siedmej bude aj večera, nakoniec predsa len do Egypta dnes o 18.00 hodine odleteli. Bratislavské letisko vybaví ročne 22-tisíc letov. Takéto prípady považuje za ojedinelé.

 


VIAC Z Domáce