07. 11. 2016 11:42 , článok bol aktualizovaný 07. 11. 2016 15:27 | BRATISLAVA/zg, aktuality.sk, TASR

Veľká policajná razia na Slovensku, týka sa nadmerného odpočtu DPH

Konkrétne ide o výrobu betonárskej ocele.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

V Bratislave, Trnave, Košiciach, Banskej Bystrici a na ďalších miestach urobili policajti z Národnej kriminálnej agentúry raziu. Ako prvý o tom informoval portál aktuality.sk.

Podľa informácií TV Markíza muži zákona už zadržali takmer 30 podozrivých. Prípad by mal súvisieť s minuloročnou raziou vo firme na výrobu betonárskej ocele v Strážskom. Mal by mať daňové pozadie, pri ktorom mohol štát prísť o 10 miliónov eur.

Raziu začali kriminalisti NAKA dnes ráno o 06.00 h. "Môžeme potvrdiť, že ide o celoslovenskú akciu zameranú na podvody s DPH pri obchodovaní so stavebnou oceľou. Za finančnú správu sú zapojené desiatky ľudí z Kriminálneho úradu finančnej správy. Viac informácií nateraz nie je možné zverejniť," uviedla hovorkyňa daniarov Patrícia Macíková.

 

Informáciu o razii potvrdil aj hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. "Príslušníci zboru vykonávajú zaisťovacie a zadržiavacie úkony na viacerých miestach Slovenska v súvislosti so závažnou ekonomickou trestnou činnosťou. Konkrétne ide o nadmerné odpočty DPH s komoditou betonárskej ocele," uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl s tým, že v tejto chvíli vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie.

Prípadu sa venujú aj reportéri TV Markíza, ktorí pripravujú reportáž do Televíznych novín.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce