07. 11. 2016 13:42 | BRATISLAVA/zg, TV Markíza

Požiar v Dúbravke má ďalšiu obeť. V nemocnici zomrela 71-ročná žena

Väčšina obyvateľov spí u svojich blízkych. Niektorí sa už vrátili do polofunkčnej bytovky. Iní využili bezplatné bývanie v neďalekej ubytovni.

Požiar v Dúbravke.
Požiar v Dúbravke. Foto: KR HaZZ Bratislava

Minulotýždňový požiar v bratislavskej Dúbravke má ďalšiu obeť. V bratislavskej univerzitnej nemocnici na Antolskej ulici dnes zomrela 71-ročná žena, kde ju priviezli vo veľmi vážnom stave. Byt začal horieť 3. novembra v noci.

Tragédia pripravila o život 20-ročnú Zuzanu. V Nemocnici Ružinov zostáva vo vážnom stave, no mimo ohrozenia života, mladý muž. „Naši zdravotníci poskytujú maximálnu potrebnú zdravotnú starostlivosť," dodala k prípadu pre tvnoviny.sk hovorkyňa univerzitnej nemocnice Zuzana Eliášová.

Panelák je v katastrofálnom stave a väčšina obyvateľov sa stále nemôže vrátiť domov. Bytovku teraz čaká generálna oprava. Sanačná firma zhorený byt vyčistí. Chemicky ošetrí všetky priestory a potom ozónovým generátorom zbaví vchod a byty štipľavého zápachu.

Väčšina obyvateľov spí u svojich blízkych. Niektorí sa už vrátili do polofunkčnej bytovky. Iní využili bezplatné bývanie v neďalekej ubytovni.

Príčinu požiaru síce stále vyšetrujú, no ľudia v bytovke sú presvedčení, že za všetkým je pálenie sviečky. Tá sa vraj mala staršej žene prevrhnúť a tragédii už nevedela zabrániť.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách. Na mieste sme sa boli pozrieť deň po požiari.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce