07. 11. 2016 17:06 | LEOPOLDOV/TV Markíza

Ľubomíra Behana presunuli z Leopoldova do inej väznice

Ľubomíra Behana zadržali na úteku začiatkom októbra. Ozbrojení kukláči ho našli v tajnom úkryte na povale domu jeho otca.

Odvádzanie Ľubomíra Behana (archívna snímka)
Odvádzanie Ľubomíra Behana (archívna snímka) Foto: NAKA

Väzenská cela Ľubomíra Behana je opäť prázdna. Dvadsaťštyriročný nebezpečný zločinec už nie je v Leopoldove. Za veľmi záhadných a prísnych bezpečnostných opatrení ho previezli do väznice, kde si odpykával trest aj bývalý mafiánsky boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák.

Muž, ktorý útekom postavil do pozoru desiatky policajtov, chlapov z kriminálky, ale i justičnú stráž a pre ktorého nasadili dokonca aj vrtuľník.

Ľubomíra Behana previezli z basy do basy. Z Leopoldova ho eskortovali do väznice v Ilave, aby im pri prevoze neušiel, údajne sa kukláči pre istotu poistili. Na rukách mal putá a na nohách reťaz.

Podľa našich informácii urobili tak, aby personál ústavu nebol v kontakte s Ľubomírom Behanom, a neovplyvňoval policajné vyšetrovanie, a zabránilo sa tak prípadným dohadom, že pri úteku na slobodu mu pomáhali dozorcovia.

Behan ušiel počas väzenských prác. Nebezpečný zločinec mal fyzicky ublížiť niekoľkým ľuďom a ešte ich aj okrádal. Pár dní po jeho úteku dostali výpoveď traja dozorcovia, ktorí ho mali strážiť.

Ľubomíra Behana zadržali na úteku začiatkom októbra. Ozbrojení kukláči ho našli v tajnom úkryte na povale domu jeho otca. Polícia ani po viac ako štyroch mesiacoch stále nikoho neobvinila.

 


Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce