13. 11. 2016 16:39 | BRATISLAVA/TV markíza

Počasie sa s nami v posledných dňoch doslova hrá a toto nás čaká budúci týždeň

Chladný víkend sa pomaly končí a vás určite zaujíma, aký bude ďalší pracovný týždeň.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Marina Zezelina_shutterstoc

Tlaková výš, ktorá k nám zasahovala od severu priniesla najprv na západné a neskôr aj na stredné Slovensko malú oblačnosť. V noci a zajtra ešte bude okrajovo ovplyvňovať počasie slabým snežením najmä na severe a východe Slovenska.

Zrážky budú ustupovať

Postupne však zrážky ustanú. Nielen v noci ale aj zajtra cez deň k nám bude prúdiť studený arktický vzduch. Naša krajina sa má nachádzať v teplotnom pásme od nuly do +5 stupňov, iba na severe bude slabo pod nulou.

Dnešná noc bude jasná až polojasná noc. Iba na severe a východe bude oblačnosti viac a môže z nej aj slabo snežiť. Tam kde bude jasno, môžete pozorovať mesiac, ktorý sa zajtra dostane do fázy spln. Do rána sa vzduch ochladí na 0 až -7st, ale v dolinách a kotlinách môže byť ešte chladnejšie. V noci bude ešte fúkať silný až prudký nárazový vietor rýchlosťou do 55km/hod, a pri ňom sa môžu na severe a východe tvoriť snehové jazyky a záveje, cez deň už má vietor postupne zoslabnúť.

Vodiči by mali byť opatrní

Pred nami je pondelok s tradičnými kolónami a vetrom, ktorý môže spôsobiť problémy najmä na zasnežených cestách. Okrem toho sa budú tvoriť lokálne hmly Západné Slovensko čaká zajtra príjemný, po rozplynutí ranných hmiel, prevažne slnečný deň. Teplota popoludní vystúpi na 2 až 5st.

Na severe stredného Slovenska bude spočiatku zamračené počasie so slabým snežením a lokálnymi hmlami. Neskôr sa oblačnosť zmenší a ukáže sa tam slnko, tak ako na juhu, kde bude svietiť už od rána. Na severe bude okolo -2 až +1st, na juhu sa oteplí do 5 až 6st.

Na východe Slovenska má byť podobne, teda spočiatku oblačno, s ojedinelým snežením, neskôr sa oblačnosť zmenší na polooblačno. Zrána sa tiež môžu vyskytovať ojedinelé hmly, alebo nízka oblačnosť. Teplota tu vystúpi na -1 až +2st. Na juhu môže byť o jeden až dva stupne teplejšie.

Malá oblačnosť a mierna záťaž

Na horách bude tiež spočiatku viac oblačnosti s ojedinelým slabým snežením. Neskôr sa oblačnosť zmenší. Spočiatku ale bude ešte veterno. V nadmorskej výške 1500m bude zhruba -6st.

Biopredpoveď sa zajtra zlepší na 2, a to je slabá až mierna záťaž.

V utorok bude iba malá oblačnosť, ale od stredy sa to zhorší. Na naše územie pribudne oblačnosť so zrážkami, a to dažďovými, alebo zmiešanými. Snehové sa postupne stiahnu vyššie, pretože k nám začne prúdiť teplejší vzduch. do piatku sa oteplí na 3 až 10st. Pozor si treba dať na nočné mrazy, hmly a tiež aj na poľadovicu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce