17. 11. 2016 18:13 | BRATISLAVA/TASR

Dráma pred Prezidentským palácom. Po červenej dymovnici sa zatýkalo

Komunistická strana Slovenska (KSS), Vzdor-Strana práce a ďalšie ľavicové subjekty demonštrovali dnes pred Prezidentským palácom v Bratislave.

Zatýkanie pred Prezidentským palácom.
Zatýkanie pred Prezidentským palácom. Foto: TV Markíza

Komunistická strana Slovenska (KSS), Vzdor-Strana práce a ďalšie ľavicové subjekty demonštrovali dnes pred Prezidentským palácom v Bratislave. Lídra strany Vzdor-Strana práce Stanislava Pirošíka zadržala polícia po tom, ako tam zapálil červenú dymovnicu.
"Ani jedna z vlád doteraz nenaštartovala na Slovensku také vážne sociálno-ekonomické reformy, ktoré by smerovali k posilneniu štátu a k zlepšeniu nedobrej situácie našich občanov," povedal šéf KSS Jozef Hrdlička.

 

Oznámil, že ľavičiari dnes zahajujú "vážnu serióznu komunikáciu a spoluprácu, ktorá má smerovať k tomu, aby spoločne ponúkli spoluobčanom veľmi silnú skutočne ľavicovú alternatívu". Zároveň chcú v Bratislave osadiť pamätnú tabuľu Gustávovi Husákovi, ktorý bol podľa ľavičiarov "významná tvár protifašistického odboja". O pomoc požiadali predsedu Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD).

Dnešná demonštrácia pred Prezidentským palácom sa nezaobišla bez problémov. Pirošík zapálil červenú dymovnicu a tak ho zobrala polícia. "Predsedu strany Vzdor-Strana práce Stanislava Pirošíka zadržala polícia, myslím si, že pre malicherný dôvod, pre zapálenie červenej dymovnice. Tento postup orgánov činných v trestnom konaní považujeme za neseriózny a neadekvátny," vyhlásil Hrdlička s tým, že nedošlo k žiadnemu narušeniu pokoja pred palácom.

"Chceme spájať všetky antifašistické a antikapitalistické hnutia a strany, aby sa postavili systému jednotne, aby sme neboli rozbití. Náš hlavný nepriateľ je fašizácia a kapitalizmus," doplnil podpredseda strany Vzdor-Strana práce Miroslav Pomajdík.


VIAC Z Domáce