05. 12. 2016 12:15 | BRATISLAVA/TASR

Tohtoročný Mikuláš si narobil poriadne problémy. Toľko priestupkov ste ešte zrejme nevideli

Premával sa po Bratislave na motorke.

Muž prezlečený za Mikuláša jazdil po Bratislave, bez prilby, dokladov aj na kradnutej motorke.
Muž prezlečený za Mikuláša jazdil po Bratislave, bez prilby, dokladov aj na kradnutej motorke. Foto: KR PZ Bratislava

Osemstoeurová pokuta hrozí mužovi, ktorý prezlečený za Mikuláša, jazdil na motorke bez potrebných dokladov. Policajti si ho všimli pri obchodnom dome v bratislavskej Vrakuni. S prilbou prevesenou cez pažu počas vedenia motocykla telefonoval.

"Okrem toho, že vodič motocykla sa na výzvu policajta nevedel preukázať dokladmi potrebnými na vedenie a prevádzku motocykla policajti zistili, že motocykel nemá originálne evidenčné číslo. Následnou lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia na vedenie motocykla a po motocykli je vyhlásené medzinárodné pátranie," uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Policajti preto "Mikulášovi" ďalšiu jazdu zakázali a motocykel zaistili. "Vodičovi za nepoužitie ochrannej prilby, za používanie telefónneho prístroja počas vedenia motocykla, za jazdu bez príslušného vodičského oprávnenia hrozí sankcia od 150 do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov. Vecou sa naďalej zaoberáme," doplnila Mihalíková.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce