14. 12. 2016 19:03 | BRATISLAVA/ Reflex

Chlapcovi z Prešova prišlo na zastávke zle. Dospelí ho nechali tak, pomohlo mu toto dievča

Len 14-ročné dievča má pre ľudí silný odkaz.

Chlapcovi z Prešova prišlo na zastávke zle. Dospelí ho nechali tak, pomohlo mu toto dievča
Chlapcovi z Prešova prišlo na zastávke zle. Dospelí ho nechali tak, pomohlo mu toto dievča

Malému chlapcovi prišlo na zastávke autobusu veľmi zle. Bolo okolo neho veľa ľudí, ale ani jeden z nich sa ho neopýtal, čo sa deje. Ktovie, ako by sa tento skutočný príbeh skončil, ak by v správnom čase na správnom mieste nestálo aj jedno mladé dievča a to strčilo všetkých dospelých do vrecka. Pozrite si dojímavý príbeh, v ktorom deti ukázali, ako má vyzerať pomoc blížnemu.

Bol to na pohľad celkom obyčajný pracovný deň. Desaťročný chlapec smeroval zo školy. Už vtedy mal silné kŕče. Mal sa stretnúť s babkou. Na frekventovanej autobusovej zastávke v centre Prešova mu prišlo veľmi zle. Prepadli ho silné bolesti žalúdka a zvracal. Hoci ľudí tam bolo veľa, našlo sa medzi nimi iba jedno jediné 14-ročné dievča, ktorému osud chlapca v núdzi nebol ľahostajný.

Dievča sa volá Ľudka Siriková a navštívili sme ju v škole. "Predstavila som si, že kebyže som v takej situácii ja a idem po ulici a nikto si ma nevšíma, bolo by mi proste ťažko," povedala Ľudka, ktorá sa od toho osudného dňa s chlapcom nestretla. "Rada by som sa s ním stretla," povedala školáčka.

"Je to veselé, usmievavé dievčatko. Veľmi skromá, sama sa nepriznala. Potom sme sa to dozvedeli a dostala aj pochvalu od riaditeľa školy. Urobila krásnu vec a myslím si, že je príkladom nielen pre rovesníkov, ale aj pre nás dospelých, pretože často si nevšímame jeden druhého," povedala Adriana Repaská, triedna učiteľka.

S Ľudkou sme navštívili chlapca, ktorému pomohla. Ako to prebiehalo si pozrite vo videu.

 
VIAC Z Domáce