15. 12. 2016 17:18 | HLOHOVEC/ TV Markíza

Susedia o unesenej Andrey: Jedni sa jej zastávajú, druhí tvrdia, že to narafičila

Po dedine sa už všeličo popráva.

Susedia o unesenej Andrey: Jedni sa jej zastávajú, druhí tvrdia, že to narafičila
Susedia o unesenej Andrey: Jedni sa jej zastávajú, druhí tvrdia, že to narafičila

V prípade záhadného únosu matky dvoch malých detí z Hlohovca zasahovala včera večer Národná kriminálna agentúra. Pri Topoľčanoch našla jedno z hľadaných vozidiel. Po nezvestnej žene a jej bývalom manželovi, ktorý vraj únos zosnoval stále pátrajú.

Vozidlo, po ktorom polícia vyhlásila celoštátne pátranie zaistila kriminálka vo Veľkých Ripňanoch. Krátko po deviatej večer bol na mieste aj náš redaktor Roman Ruttkay. Auto, po ktorom pátrala polícia dva dni, našli v garáži hľadaného muža.

Ako sa tam dostalo a kto ho doviezol, na to nám príbuzný hľadaného muža odpovedať nechcel.

To, že majú v garáži auto, údajne nahlásila na políciu matka muža, po ktorom polícia pátra. Mal ho tam priviesť ešte v utorok popoludní, čiže pár hodín po údajnom únose exmanželky.

Hľadaný muž sa na slobodu dostal za tridsaťtisícovú kauciu. Podľa prvých informácií ju mal zaplatiť jeho starší syn z prvého manželstva. Podľa Krajského súdu v Bratislave to tak nebolo. Kauciu zaplatila sestra nezvestného muža. Boli sme ju navštíviť vo Veľkých Ripňanoch, ale nikto nám neotvoril.

"Krajský súd prijal okrem kaucie aj písomný sľub obžalovaného M.V. ako náhradu jeho väzby a súčasne stanovil nad obžalovaným dohľad probačného a mediačného úradníka," povedal Pavol Adamčiak.

Vo väzbe bol dva roky a o sem mesiacov. Podozrivý je z daňových podvodov. Spoza mreží ho pustili druhého novembra tohto roku. Hovorí o ňom celá dedina.

"Niektorí tvrdia, že bývalú ju zabil a sám si siahol na život. Iní zase tvrdia, že to sama narafičila," prezradil sused.

"Ona za peniazmi išla, čo vám poviem. Jeho dala zavrieť a ona žila s druhým a všetko popredala a nemal sa kde vrátiť a jeho to nahnevalo," povedal nám suseda.

Andreu, matku päťročného a dvanásťročného chlapca, vraj uniesli dvaja muži v čiernych šiltovkách v utorok ráno spred materskej školy v Hlohovci. Medzi ľuďmi v Hlohovci sa povráva, že jej bývalý muž, ktorý mal únos zorganizovať, údajne ušiel do zahraničia. Vraj je v Karibiku. Má ale súdny zákaz opustiť Slovensko počas trestného konania.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce