22. 12. 2016 17:51 | VEĽKÉ KOZMÁLOVCE/TASR

Údajné sexuálne obťažovanie detí v Kozmálovciach už vyšetruje polícia

Deti, ktoré by mohli byť ohrozené, presunuli do bezpečného prostredia.

Detský domov vo Veľkých Kozmálovciach
Detský domov vo Veľkých Kozmálovciach Foto: TV Markíza

Polícia začala trestné stíhanie vo veci sexuálneho zneužívania v detskom domove. Podľa našich informácií je vraj podozrivý samotný riaditeľ. Ide o súkromné zariadenie neďaleko Levíc. Polícia má na stole až tri trestné oznámenia.

Televízia Markíza o prípade informovala už včera. Na podozrenia prišiel pred niekoľkými dňami pracovník sociálnej kurately pri poskytovaní pomoci rodine, ktorej deti boli dočasne umiestnené v domove. Ešte v ten istý deň úrady preverili aj ostatné deti, ktoré boli do zariadenia umiestnené. Objavili vraj ďalšie podozrivé prípady.

Rozhodli, že chovanci tam zostať nemôžu. Orgány v tomto prípade konali expresne. Deti zo zariadení začali presúvať takmer okamžite. Deti, ktoré by podľa ústredia mohli byť ohrozené presunuli do niekoľkých hodín do bezpečného prostredia.

Podľa ministerstva práce sa podozrivé veci vraj diali v občianskom združení Rodiny pre detský úsmev. Sídlo majú uvedené v obci Veľké Kozmálovce. Ministerstvo práce už začalo správne konanie o zrušení akreditácie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce