01. 01. 2017 19:00 | BRATISLAVA, B. BYSTRICA, KOŠICE/TV Markíza

Takto zachytila naša kamera vítanie nového roka v troch mestách

Pyrotechnika bola zakázaná, ale napriek tomu ju ľudia používali.

Oslavy Nového roka v Bratislave.
Oslavy Nového roka v Bratislave. Foto: TASR

Noc, ktorá bola lúčením aj vítaním zároveň. V Bratislave sa malo oslavovať bez voľne dostupnej pyrotechniky. Napriek tomu sa aj tu strieľalo. Poďte sa pozrieť na to, ako sme nový rok privítali v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach.

Bratislava

Rok 2016 je už definitívne minulosťou a boli sme sa kamerou pozrieť na to, ako vítali tisíce ľudí v Bratislave nový rok 2017.

Veľkolepý ohňostroj sledovali nielen návštevníci Starého mesta, nenechali si ho ujsť ani šoféri na obchvate alebo vodáci v Petržalke.

V hlavnom meste bol tento rok novinkou zákaz používania akejkoľvek pyrotechniky. Polícia kontrolovala všetkých, ktorí prichádzali do centra osláv. Doma však ľudia nakúpené petardy neodložili do pivníc. Aj z mesta sme videli niekoľko neorganizovaných ohňostrojov.

„Vyhoveli sme požiadavkám Bratislavčanov, aby bol pokoj. Ja viem, že boli porušenia tohto zákona, ale to je skôr otázka na Mestskú políciu, ako sa s tým vyrovnali," povedal primátor Ivo Nesrovnal.

Generálny zákaz sa ukázal ako bezzubé nariadenie. Mestskú políciu bombardovalo vyše 200 telefonátov od tých, ktorí chceli spať, no cítili sa ako na bojisku. Prichytiť niekoho pri hádzaní svetlice bol však problém.

„Nie vždy sa však podarilo priestupcu zadržať pri páchaní priestupku. Či už to boli maloleté deti, ktoré používali zábavnú pyrotechniku alebo priestupcov v Starom meste a títo boli riešení aj blokovými pokutami," povedal hovorca mestskej polície Peter Pleva.

Banská Bystrica a Košice

Hoc aj bez oficiálnych osláv a oficiálneho ohňostroja, Banskobystričania sa na konci roka poriadne zabavili a ohňostroj - si urobili svoj.

Krátko pred polnocou ľudia vyšli na Námestie SNP z okolitých podnikov, kde sa zabávali. Priniesli si pyrotechniku, a tak posledné i prvé minúty nového roka boli poriadne hlučné. Našli sa i takí, ktorým to prekážalo.

Na Košickej Hlavnej ulici sa zišli stovky ľudí aby vo veľkom štýle oslávili Silvestra a privítali Nový rok. Krátko pred polnocou dostala aj napriek mrazivému počasia ľudí do varu americká speváčka Nikol MC Loud, ktorý žije na Slovensku. Potom už Košické centrum vybuchlo erupciou radosti. Veľké finále ukončil ohňostroj.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce