02. 01. 2017 07:31 | BRATISLAVA/kacs

Čakajú nás chladné dni a ešte mrazivejšie noci. Niekde až -23 stupňov

Pozrite si prehľad počasia na tento týždeň.

Námraza na konároch.
Námraza na konároch. Foto: TASR

Aj dnes sme sa zobudili do chladného rána. Na celom Slovenku mrzne. V Bratislave a Košiciach namerali meteorológovia ráno o 7.00 h -6 stupňov, v Poprade -11. Chladné počasie bude pokračovať aj nasledujúce dni. Čakajú nás chladné dni a mrazivé noci, informuje na svojej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav.

Zobudili sme sa do chladného rána.
Zobudili sme sa do chladného rána. Foto: shmu.sk
 

SHMÚ vydal na dnešný deň výstrahu prvého stupňa kvôli nízkym teplotám, hmlám a vetru takmer pre celé Slovensko. Hydrologickú výstrahu 2. stupňa kvôli stúpajúcim hladinám vydal pre okres Liptovský Mikuláš.

Pozrite si prehľad počasia na tento týždeň:

PONDELOK:

Dnes najvyššia denná teplota -6 až -1, na juhozápade -1 až 4 stupne. Na západe a v Žilinskom kraji očakávajte popoludní a večer miestami slabé sneženie. Fúkať bude slabý, na západe a v horských oblastiach severného Slovenska popoludní západný až severozápadný vietor 10 až 30 km/h. Napadnúť by mohlo do 3cm nového snehu.

UTOROK:

V noci prejde našim územím ďalej na juhovýchod studený front. Cez deň bude premenlivá, prevažne veľká oblačnosť, v noci spočiatku až zamračené. Miestami slabé sneženie alebo snehové prehánky, najmä na severe. Najvyššia denná teplota -1 až 3, na severe väčšinou okolo -3 stupne. Fúkať bude prevažne západný vietor 10 až 30 km/h, v nárazoch miestami do 55 km/h. Na východe prevažne slabý vietor.

STREDA:

Bude oblačno až zamračené. Na viacerých miestach sneženie alebo snehové prehánky, na juhozápade cez deň aj dážď so snehom. Najvyššia denná teplota -3 až 2, na juhozápade do 4 stupňov. Fúkať bude prevažne juhozápadný vietor 15 až 35 km/h, miestami v nárazoch okolo 60 km/h. Na horách búrlivý vietor až víchrica.

ŠTVRTOK:

Miestami, v severnej polovici územia na viacerých miestach, sneženie alebo snehové prehánky. Bude veterno a miestami sa môžu tvoriť snehové jazyky alebo záveje. V priebehu dňa ochladzovanie a na pocit veľmi chladno. Najvyššia denná teplota -4 až 1 stupeň, na severe okolo -6 stupňov.

PIATOK:

Od severovýchodu k nám naďalej bude prúdiť veľmi studený arktický vzduch. Bude jasno až polooblačno, pri zväčšenej oblačnosti ojedinele snehové prehánky. Bude veterno a veľmi chladno! Najvyššia denná teplota -8 až -3 stupne, na severe a východe -13 až -8 stupňov

SOBOTA:

Prvý víkendový deň bude jasno až polojasno, od severozápadu pribúdanie oblačnosti a postupne na viacerých miestach sneženie. Najnižšia nočná teplota na niektorých miestach v dolinách a kotlinách klesne na -17 až -23 stupňov. Najvyššia denná teplota -10 až -4 stupne., na severovýchode aj chladnejšie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce