05. 01. 2017 19:20 | HANISKA/TV Markíza

Vodič chcel ujsť policajtom a pozdravil ich fašistickým pozdravom. Spustil tým cirkus

Na miesto priletelo až osem policajných áut, aby zistili, či nejde o extrémizmus.

Záber zo zásahu.
Záber zo zásahu. Foto: TV Markíza

Vodič z Bardejova si zrejme riadne zavaril. Policajti ho zastavili pre priestupok. Pokutu nezaplatil, namiesto toho si sadol do auta a odišiel. Zastavil ho až strom. Na policajtov potom spustil spŕšku nadávok a vraj padol aj fašistický pozdrav.

Vodiča policajti zastavili, lebo ignoroval dopravnú značku. Na mieste mu chceli dať pokutu, no nezaplatil.

„Odišli preč no a začali, lebo on zobral papier, hodil do auta a začali za nimi ísť, oni odbočili tu do Hanisky a tu dostal šmyk a buchol tam do toho stromu," opísal situáciu obyvateľ Hanisky pri Prešove.

Pri celom cirkuse bola aj vodičova rodina - manželka s dcérou.

 

Po tom, ako auto zastavil náraz do stromu, vodič z neho vystúpil a išiel smerom na koľajnice. Keď prišli policajti, spustil na nich spŕšku nadávok a vraj použil na hliadku aj fašistický pozdrav. Vtedy zakročili kriminalisti aj elitní policajti z NAKA. Tí totiž od nového roka riešia trestnú činnosť súvisiacu s extrémizmom.

„Tu priletelo asi osem áut či koľko, jak keby ja neviem, čo ja viem 20 ľudí pozabíjal," čuduje sa obyvateľ.

„Vec prevzal vyšetrovateľ NAKA, v súvislosti s možným podozrením z trestného činu extrémizmu a on rozhodne o ďalšom postupe," uviedla polícia.

Na mieste si pozerali kamerový záznam, ktorý nakrútili policajti počas incidentu. Približné po troch hodinách nasadli všetci do áut a odišli. Rovnako aj vodič, ktorý bol iniciátorom tohto rozruchu.


VIAC Z Domáce