15. 01. 2017 16:12 | BRATISLAVA/TASR

Radikálne názory poslanca Mizíka sú hanbou, zhodujú sa Bugár s Kollárom

Mizíkovi prekážalo, že štátne vyznamenania dostali Židia, slniečkari a ochrancovia "cigánov, moslimov".

Poslanec Stanislav Mizík.
Poslanec Stanislav Mizík. Foto: TASR

Názory poslanca Národnej rady SR za ĽSNS Stanislava Mizíka sú neprijateľné a sú hanbou. V dnešnej diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 sa na tom zhodli Béla Bugár (Most-Híd) a Boris Kollár (Sme rodina). Mizík na sociálnej sieti Facebook 10. januára kritizoval prezidenta SR Andreja Kisku za štátne vyznamenania. Mizíkovi prekážalo, že ich dostali aj Židia, slniečkari a ochrancovia "cigánov, moslimov".

„Ja si myslím, že je to neprijateľné a jeden poslanec Národnej rady by si takéto niečo nemal dovoliť. Ja sa voči tomu ostro ohradzujem a dištancujem sa od takýchto prejavov," uviedol Kollár. Podľa Bugára sú takéto vyjadrenia hanbou. „Keby to povedal nejaký holohlavý, vymaľovaný, potetovaný človek, nič nepoviem. Ale povedal to viac ako 50-ročný učiteľ. Kde sme sa my dostali, že poslanec NR SR, ktorý je vzdelaný, sa takýmto spôsobom vyjadrí? Veľmi tvrdo to odsudzujem," dodal.

Obaja politici hovorili aj o možnosti spolupráce pri nadchádzajúcich voľbách do VÚC. Kollár potvrdil, že v hnutí sa uvažuje o jeho kandidatúre na bratislavského predsedu VÚC, ale definitívne rozhodnutie ešte nepadlo. „My za Sme rodina sme zatiaľ so žiadnou politickou stranou ani s ĽSNS, ani so SaS, ani s OĽaNO, s nikým sme nerokovali," dodal. Podľa jeho slov, keď sa rozhodia karty, tak potom budú prebiehať rokovania. Zároveň vo voľbách do VÚC vylúčil spoluprácu s ĽSNS.

Podľa Bugára bude spolupráca pri voľbách do VÚC zo strany Mosta- Híd rôzna. „Určite budú kraje, kde budeme viacerí spolu, budú kraje, kde možnože budeme dokonca spolupracovať so SMK," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce