16. 01. 2017 17:25 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Manžel Silvie Kucherenko sa prvýkrat postavil pred sudcu

V lete minulého roka zadržali Sergeja Kucherenka na základe medzinárodného zatýkacieho rozkazu.

Známa modelka Silvia Kucherenko so svojim manželom Sergejom.
Známa modelka Silvia Kucherenko so svojim manželom Sergejom. Foto: TV Markíza

Sergej sa dnes postavil pred senát špecializovaného trestného súdu. Prokurátor viní podnikateľa ukrajinského pôvodu, že ako konateľ firmy jej spôsobil miliónové škody. Kucherenko sa ale cíti byť nevinný. Na súd ho prišla podporiť aj jeho manželka Silvia.

Od leta minulého roka je vo väzbe. Sergej Kucherenko sa dnes prvýkrát postavil pred sudcu. Firme, pre ktorú pracoval ako jej konateľ, mal spôsobiť škodu takmer 800-tisíc eur. Podľa prokurátora úmyselne uzatváral nevýhodné zmluvy a porušoval tie uzatvorené.

"Prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka podal obžalobu na Sergeja K. za obzvlášť závažný zločin - porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku," informovala hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry.

Sergej Kucherenko v súdnej sieni vyhlásil, že je nevinný a obhajuje sa okrem iného aj tým, že všetky kroky vo firme robil so súhlasom jej vlastníka. Obhajkyňa podnikateľa ukrajinského pôvodu Eva Mišíková považuje celú obžalobu za nedôvodnú.

 

"Za podstatné a závažné porušenie považujem, že mnohé ustanovenia trestného zákona boli v prípravnom konaní porušené," myslí si obhajkyňa Kucherenka Eva Mišíková.

Jej klient podľa nej nemal na začiatku možnosť mať obhajcu a policajti vraj ignorovali aj dôkazy hovoriace v prospech Kucherenka. Na súd ho dnes prišla podporiť aj manželka Silvia.

"Verím, že súd rozhodne spravodlivo," povedala Silvia Kucherenko.

Všetko sa točí okolo úveru na kúpu pozemkov, ktorý mal obžalovaný zabezpečiť. Potom však podľa prokurátora uzavrel v mene spoločnosti sériu zjavne nevýhodných zmlúv, ktoré mali poškodiť firmu, a tá prišla o nehnuteľnosti.

V lete minulého roka zadržali Sergeja Kucherenka na základe medzinárodného zatýkacieho rozkazu. Podnikateľovi teraz hrozí až pätnásťročné väzenie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce