17. 01. 2017 18:41 | HLOHOVEC/TV Markíza

Rozprávali sme sa s mužom, ktorý opísal, čo Vlček robil v čase exmanželkinho únosu

Tri týždne po únose nám do redakcie poslali Hlohovčania fotografiu podozrivého muža.

Andrej Vlček zostáva za mrežami.
Andrej Vlček zostáva za mrežami. Foto: TV Markíza

Prešiel už viac ako mesiac, no stále ju nemajú. Po Andrei Vlčekovej, ktorá zmizla za záhadných okolností spred materskej školy v Hlohovci, polícia naďalej pátra. Televízii Markíza sa podarilo získať svedectvo muža, ktorý v čase, keď mali matku dvoch malých detí uniesť, sedel s jej exmanželom, podozrivým zo zosnovania únosu, v jednom z hlohoveckých podnikov.

Za zmiznutím Andrey Vlčekovej by mali byť dvaja únoscovia. Tí ju mali uniesť na objednávku Miroslava Vlčeka. Ten to ale popiera a tvrdí, že s tým nemá nič spoločné. Žena zmizla okolo ôsmej ráno, chvíľu potom, čo zaniesla mladšieho syna do škôlky.

V čase, keď Andrea odchádzala z materskej školy, jej bývalý manžel sedel v kaviarni s partiou kamarátov v centre Hlohovca.

Medzi nimi bol aj Jozef Šust, majiteľ podniku. „Na ten deň si pamätám veľmi dobre. Bol trinásty december ráno. Vlčiak, ako exmanžela unesenej prezývajú, si dal kávu a minerálku. To bolo také jeho miesto. Ja som tu sedával, on vždy oproti a ostatní sedávali dookola. On sa normálne riadne choval," srandy sme tu robili ako vždy - robievame také hlúposti nie a tak.

Miroslav Vlček sa zdržal v kaviarni do desiatej. To už jeho bývalá manželka bola dve hodiny v rukách únoscov.

 

„Aby nebol voľakto nervózny alebo nepozrel aspoň na hodinky to mi nejde do hlavy aby sa on dokázal tak profesionálne chovať to som ho trošku poznal dlhšie to by sa on určite bol prezradil to on by nevydržal," dodal Šust.

Keď do kaviarne prišla polícia Vlček tam už nebol. Elitní policajti po ňom pátrali štyri dni. Nakoniec ho zadržali v penzióne v obci Vitanová na Orave u kamaráta. Sudca ho vzal do väzby.

Miroslavovu exmanželku hľadal vrtuľník s termovíziou, národná kriminálna agentúra urobila desiatky domových prehliadok, no Andreu zatiaľ nenašli. Zmizlo aj jej auto, na ktorom priviezla syna do škôlky.

Tri týždne po jej únose nám do redakcie poslali Hlohovčania fotografiu podozrivého muža, ktorý sa v okolí materskej školy pohyboval už dlhší čas. Kto je ten muž a či má s únosom matky niečo spoločné polícia zisťuje. Žena je nezvestná už 34 dní.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce