22. 01. 2017 10:02 , článok bol aktualizovaný 22. 01. 2017 14:22 | BRATISLAVA/kc

Polícia vysvetlila, prečo zobrala vodičák poslancovi za SNS Antonovi Hrnkovi

Televízii Markíza poskytla k tejto udalosti vyjadrenie policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Na snímke predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko.
Na snímke predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko. Foto: TASR

Poslanec SNS a predseda výboru pre bezpečnosť Anton Hrnko prišiel o vodičský preukaz. Policajti mu ho zadržali lebo vraj nedal prednosť v jazde. Informoval o tom Denník N, ktorému túto informáciu potvrdil sám Hrnko.

"Áno, ale to je koniec, čo vám poviem. Dovi," povedal Hrnko pre Denník N a zložil.

Hrnko má ako predseda branno-bezpečnostného výboru na starosti aj políciu. Môže si teda kedykoľvek predvolať ministra vnútra alebo policajného prezidenta a žiadať od neho vysvetlenie pri rôznych kauzách.

Ešte do roku 2012 by Hrnka pri spáchaní dopravného priestupku vyviazol bez následkov, keďže poslanci mali priestupkovú imunitu.Vo februári 2012 ju však parlament zrušil.

Polícia vysvetlila, prečo Hrnkovi zobrala vodičák

Televízii Markíza poskytla k tejto udalosti vyjadrenie policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová:

"Počas výkonu hliadkovej činnosti včera popoludní na diaľnici D2 v smere do Českej republiky policajti z Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave zastavili v súlade so zákonom vodiča osobného motorového vozidla zn. VW Passat, ktorý pri preraďovaní sa z ľavého jazdného pruhu do pravého jazdného pruhu nedal prednosť vozidlu idúcemu v pravom jazdnom pruhu, čím vodiča tohto vozidla svojou jazdou obmedzil a ohrozil.

U vodiča bola následne vykonaná kontrola dokladov predpísaných zákonom, dychovú skúšku na požitie alkoholických nápojov vykonal s negatívnym výsledkom.

Vodič nesúhlasil s vyriešením priestupku v blokovom konaní, nakoľko si nebol vedomý porušenia zákona. Z uvedeného dôvodu bola následne spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku z dôvodu podozrenia z porušenia ustanovenia § 10 ods.6 s poukazom na § 137 ods. 2 písm. h) zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, a bol mu zadržaný vodičský preukaz v zmysle § 70 ods. 1, písm. a) zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke.

Vec je v súčasnosti v štádiu objasňovania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Vzhľadom na súčasné štádium, viac informácií nie je možné poskytnúť."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce