24. 01. 2017 18:27 | DVORANY NAD NITROU/TV Markíza

Dráma s hľadaným psíkom má šťastný koniec, toto odkázala majiteľka psíčkárom

Vraj to, že psík už nemá labku zvládnu. Hlavné je, že sa našiel živý.

Shaggy je už v bezpečí.
Shaggy je už v bezpečí. Foto: TV Markíza

Zázraky sa dejú. Psík, ktorého takmer mesiac hľadalo celé Slovensko, sa akoby zázrakom našiel. Vyziabnutý, no živý. Na úteku však prišiel o zadnú labku.

"Ani som netušila, koľko dobrých ľudí máme vo svojom okolí, naozaj ďakujem," raduje sa majiteľka Shaggyho Nina Braun.

Toto je momentálne snáď najznámejší pes na Slovensku. Šesťročný Shaggy aj s osemročnou mamou Kaili, ktorú si táto žena vzala z útulku, zmizli 2.januára zo záhrady v Dvoranoch nad Nitrou pri Topoľčanoch. Psi tam boli na prázdninách. Zrejme sa však zľakli petárd.

"Denno denne sme sa budili, že búchali chvostíkmi o posteľ a zrazu také ticho zostane doma...(slzy)...chceli sme ich nájsť za každú cenu," povedala o svojich vtedajších pocitoch majiteľka.

Stovky fotiek rozvešali na stĺpy v dedinách, letáky nalepili na potraviny, zúfalé prosby o pomoc vyhlasovali v dedinských rozhlasoch. Táto žena s rodinou a kamarátmi psy hľadala aj zo vzduchu. Nevzdala sa ani po tom, čo našla Kaili mŕtvu na železničnej trati za dedinou.

"Včera mi zazvonil telefón. Ja som mala taký zvláštny pocit, že by to mohlo byť ono," opísala.

Psík, ktorého hľadalo celé Slovensko sa našiel po troch týždňoch. Tam, kde by to nik nečakal. V tej istej dedine, len o pár domov ďalej. V pivnici s dekami psíka prichýlil muž, ktorému vraj bolo ľúto nechať vysileného tuláka v mrazoch vonku.

"Už k nemu prišiel bez labky. Sme si mysleli, že v dedine nemôže existovať taký človek, ktorý by nevedel, že ho hľadáme. A bol tam taký a prichýlil ho," uviedla majiteľka.

 

Pred časom ešte športovec, hopká už len na troch labkách. Psí bojovník zrejme pri zrážke s vlakom, ktorá jeho mamu stála život, prišiel o zadnú nohu.

"Toto je to najmenej, to zvládneme ľavou zadnou doslova," teší sa pani Nina.

"Niekto, kto hľadá psíka, by to nemal vzdať. Viacerí nám povedali po troch dňoch, že to už vzdajte, ale my sme ho našli po troch týždňoch. Sme radi, že máme aspoň Shaggyho doma. Aspoň z polovice šťastný koniec," odkazuje pani Nina.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce