27. 01. 2017 18:48 | RADZOVCE/TV Markíza

Štekajúci pes už viac ako rok terorizuje rodinu: Je to doslova na zbláznenie!

Každý je zodpovedný za to, aby neobťažoval svojho suseda neprimeraným hlukom nad určitú primeranú mieru.

Psie štekanie ničí susedov.
Psie štekanie ničí susedov. Foto: TV Markíza

Trvá to už viac ako rok aj pol. Rodina pána Adriana trpí pre susedovho štekajúceho psa. Najhoršie to vnímajú jeho malé deti. Majiteľ psa však pracuje v zahraničí. Čo robiť, aby mohla rodina pokojne spávať.

„Brechanie toho psa je niečo nenormálne, veď kvôli tomu som aj na liekoch na ukľudnenie," hovorí sťažovateľ Adrián Oravecz.

Stráca už nervy. Pes je doma sám a šteká vraj od rána do večera.

„Ťažko sa uspáva naše dvojročné dievčatko, chlapec sa veľmi ťažko sústredí na svoje úlohy," opisuje pán Oravecz.

S majiteľom, ktorý sa pracovne zdržiava v Českej republike, sa snažil problém vyriešiť ako sused so susedom, no nepomohlo to. Podal preto sťažnosť na obecný úrad. „Ten podnet sme prerokovali v komisii verejného poriadku, majiteľ psa bol predvolaný, prisľúbil nejakú nápravu," uviedol starosta obce Radzovce Peter Gyorgy.

Držiteľ psa sľúbil, že zabezpečí vhodné podmienky pre chov psa. Nestalo sa. Nepomohla ani ďalšia sťažnosť, či privolanie polície.

„Príslušník prišiel obhliadnuť situáciu a povedal, že vstúpiť na pozemok môže len so súhlasom majiteľa," opísal postup úradov pán Oravecz.

„Každý je zodpovedný za to, aby neobťažoval svojho suseda neprimeraným hlukom nad určitú primeranú mieru," objasnil právnik Peter Chrašč. Právnik odporúča, aby si susedia odmerali hlučnosť. Ak to bude naozaj neprimerané, tak potom jediná šanca je požiadať súd o náhradu škody.

Mimo kamery sme sa rozprávali s bratrancom majiteľa. Psa chodí kŕmiť. Podľa jeho slov chcú cez leto postaviť voliéru. Veterinár hovorí, že pes je zdravý, ale ukecaný.

„Sú psi, ktorí proste štekajú kým budú počuť psa z druhej ulice, tak mu odpovedá," vysvetlil veterinár.

„Je pravda, že pokiaľ ten pes je sám a nemá kamaráta, tak toto robí. Nech mu porieši ešte nejakého menšieho psíka a môžem zaručiť, že ten pes nebude štekať," dodal odborník

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce