13. 02. 2017 17:37 | ŠAHY/TV Markíza

Vrcholne nedôstojný pohreb: Takto zmätkovali s truhlou v Šahách

Dcéra nebohej ženy si uvedomuje, že mýliť sa je ľudské, No to, čo sa udialo, považuje za vrcholne nedôstojné.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Umárali sa v žiali, no k bolesti za stratou mamy sa ešte pridalo poriadne rozčarovanie. Nechýbalo veľa a 80-ročnú ženu na juhu Slovenska by pochovali v inej rakve, než v tej, za ktorú rodina zaplatila.

Pani Iveta zo Šiah chcela pre mamu čo najdôstojnejší pohreb. Objednali jej teda peknú rakvu s motívom krížovej cesty za takmer 500 eur. Pred pohrebom v dome smútku však nemohli uveriť vlastným očiam.

„Videli sme, že mamička neleží v tej truhle, čo sme zakúpili, ale v úplne obyčajnej lacnej truhle," opísala dcéra Iveta.

Do začiatku pohrebu ostávala asi polhodina. Rýchlo však ešte zašli za pracovníčkou pohrebnej služby.

„Ona potom telefonovala do obchodu a tam potvrdili, že áno, tá truhla je v obchode. Tak potom išli pre ňu," povedala dcéra.

Šťastím bolo, že pohrebníctvo je len pár desiatok metrov od cintorína. Začal sa nešťastný manéver s prekladaním tela.

 

„Mamičku potom zobrali, položili ju vedľa a na zemi ju prekladali z truhly do truhly... aj nám sa na to ťažko pozeralo," hovorila smutná dcéra.

Telo napokon na poslednú chvíľu preložili do správnej truhly. Kolegyňa pracovníčky, ktorá chybu zavinila, nám vysvetlila, že nebohú ženu jednoducho zabudli preložiť z prenosnej rakvy, v ktorej ju priviezli z nemocnice - do novej.

„Je nám veľmi ľúto, že sa to stalo, stalo sa to omylom. Zabudla poznačiť, že má vymeniť rakvu," povedala o udalosti pracovníčka pohrebníctva Monika Škerletzová.

Aj majiteľ pohrebníctva nám do telefónu povedal, že to bol omyl, ktorý ho mrzí, no nemá vraj dôvod pracovníčky potrestať alebo pokarhať.

Dcéra nebohej ženy si uvedomuje, že mýliť sa je ľudské a chyba sa stať môže. No to, čo sa udialo okolo výmena rakiev, považuje za vrcholne nedôstojné. A myšlienka na to ju bude trápiť ešte dlho.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce