18. 02. 2017 18:24 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Desivý nález neďaleko Bratislavy. V sude našli zabetónované ľudské pozostatky

Ak sa dokáže spojitosť so starými dokladmi, tak nie je vylúčená ani poprava takzvaného bieleho koňa.

Desivý nález neďaleko Bratislavy. V sude našli zabetónované ľudské pozostatky
Desivý nález neďaleko Bratislavy. V sude našli zabetónované ľudské pozostatky

Hrozivý prípad z Mosta pri Bratislave už prevzali vyšetrovatelia z Národnej kriminálnej agentúry. Tí aj dnes hľadali akékoľvek stopy, ktoré by im pomohli rozlúštiť záhadu nájdených ľudských ostatkov v betónovom sude. Polícia zatiaľ o prípade mlčí, no vylovené dôkazy ich možno zavedú k rozuzleniu zrejme brutálnej popravy.

Plechový sud s trezorom v Malom Dunaji si vraj všimli náhodní okoloidúci. Na miesto zavolali policajtov a hasičov, ktorý približne dvesto kilový sud vytiahli a po použití rozbrusovačky v ňom našli ľudské ostatky zaliate v betóne.

Betónový sud previezli na expertízu do univerzitnej nemocnice v Bratislave na Oddelenie súdneho lekárstva a patologickej anatómie. Zatiaľ nie je jasné ako dlho bol sud v Malom Dunaji a či má niečo spoločné aj s trezorom, ktorý bol od neho vzdialený len pár metrov.

Vyšetrovanie pokračovalo aj dnes. Na miesto prišiel potápač, ktorý prehľadával dno Malého Dunaja.

Po niekoľkých minútach strávených v mútnej vode nahmatal športovú tašku. Kriminalistický technik z nej vyťahuje pokladnice plné vojenských dokladov, peňaženiek a starých občianskych a vodičských preukazov. Preveriť dajú aj mobilný telefón, ktorý našli medzi rozmočenými papiermi.

Po zaujímavom úlovku vytiahli z vody ďalšie pokladnice s dokladmi, vyšetrovatelia sú však zatiaľ opatrní, tieto nálezy totiž s mŕtvolou v betóne môžu, ale aj nemusia súvisieť.

Všetko však nasvedčuje tomu že policajti majú na expertíze dôkazy pochádzajúce z trestného činu vraždy, ak sa dokáže spojitosť so starými dokladmi, tak nie je vylúčená ani poprava takzvaného bieleho koňa.

Na Žitnom ostrove sa takéto postavy spájali najmä s mafiánskou skupinou pápayovci. Do roku 1998 údajne podľa medializovaných informácii popravili 113 bielych koní a nepohodlných svedkov. Až expertíza ale ukáže či ľudské ostatky mohli byť v sude zabetónované približne dvadsať rokov.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce