20. 02. 2017 11:14 , článok bol aktualizovaný 20. 02. 2017 18:21 | BANSKÁ BYSTRICA/ TASR, ml

Po pol roku na slobode opäť vraždil! Miro bodol Evu 59-krát

Muž už v minulosti sedel za zabitie ženy, ktorú skryl vo svojom byte

Vľavo hore obeť Eva K., vľavo dole vrah Miroslav Š. a vpravo penzíon, kde sa vražda stala.
Vľavo hore obeť Eva K., vľavo dole vrah Miroslav Š. a vpravo penzíon, kde sa vražda stala. Foto: Facebook,TV Markíza

V jednom z penziónov na banskobystrickom sídlisku Radvaň v nedeľu (19.2.) zavraždili 28-ročnú matku dvoch dievčat Evu K. z Novej Bane. K zločinu došlo medzi 16.00 a 20.00 h. Predbežné závery súdnej pitvy ukázali, že ju dobodali. Na tele mala až 59 bodnorezných rán v oblasti hlavy a šije, kľúčnej kosti, pleca, ramena, na rukách a prstoch. Zraneniam na mieste podľahla. Informoval o tom riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Štefan Šurka. Polícia začala trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin vraždy.

 

Podľa zistení TV Markíza mal mladú ženu po hádke zo žiarlivosti zavraždiť muž, ktorý už v minulosti sedel vo väzení za vraždu. Za mrežami strávil 11 rokov. Prepustili ho v lete minulého roka po odpykaní časti trestu. Teraz teda zabíjal v podmienke a pod ochranným dohľadom. V roku 1999 zavraždil ženu, ktorú skryl v skrini vo vlastnom byte. Volala sa Eva, teda tak isto ako jeho dnešná obeť.

Šurka potvrdil, že kriminalisti zadržali podozrivého 50-ročného Miroslava Š. z Banskej Bystrice, s ktorým v tejto chvíli prebiehajú vyšetrovacie úkony. Ten sa na polícii prihlásil sám ešte v nedeľu po 20.00 h a oznámil, že zavraždil svoju priateľku. V penzióne boli spoločne ubytovaní na niekoľko dní.

"Môžem potvrdiť, že tento muž má trestnú minulosť násilnej povahy. Za násilné trestné činy bol aj právoplatne odsúdený," dodal krajský policajný riaditeľ. K motívu či k okolnostiam spáchania zločinu sa nevyjadril s odôvodnením, že prebieha vyšetrovanie.

Penzión Bella, v ktorom sa stala vražda.
Penzión Bella, v ktorom sa stala vražda. Foto: TV Markíza
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce