27. 02. 2017 19:40 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Policajný riaditeľ vraj fyzicky napadol muža. Dôkazom má byť tajná nahrávka

Napadnutý Peter skončil s posunutou chrbticou.

Peter tvrdí, že po napadnutí policajným riaditeľom skončil s posunutou chrbticou.
Peter tvrdí, že po napadnutí policajným riaditeľom skončil s posunutou chrbticou. Foto: TV Markíza

Konflikt s riaditeľom polície! Muž z Malaciek tvrdí, že ho funkcionár fyzicky napadol po tom, čo sa domáhal informácií o zadržanom vodičskom preukaze. Prípad teraz rieši ministerská inšpekcia.

Všetko sa začalo dopravnou nehodou. Muž sa cez pruhy zaradil vedľa kamióna, no vodič nákladiaku ho nevidel, a tak do neho nabúral. Policajti na mieste zadržali šoférovi osobného auta vodičský preukaz a nemá ho dodnes. Tvrdí, že nezaberajú ani sťažnosti.

Postup policajtov sa mu nepáčil, a tak išiel priamo za riaditeľom okresnej polície v Malackách. Ten sa mu vraj vysmieval, a tak Peter vytiahol telefón a začal si debatu nahrávať. Asi tri minúty bolo všetko v poriadku, riaditeľ sa snažil Petrovi vysvetliť celý postup.

 

Podľa Petra mal rozhovor vyvrcholiť fyzickým napadnutím, konkrétne údermi do chrbta a hlavy. Z polície utiekol a prišlo mu vraj nevoľno. Zavolal si pomoc a šiel k lekárovi. Výsledok - posunutá chrbtica.

Po incidente išiel aj s lekárskymi správami a nahrávkou na ministerstvo vnútra. Vyšetrovateľ má teraz 30 dní na to, aby rozhodol. Buď začne trestné stíhanie a policajta obviní alebo trestné oznámenie jednoducho odmietne.

Peter Kubina je skúsený policajt. Pre zbor pracuje 29 rokov, sedem z toho je okresným riaditeľom v Malackách. Chceli sme sa s ním rozprávať. Hľadali sme ho najskôr v úrade, kde sme ho nezastihli. Na e-mail, v ktorom sme ho žiadali o stanovisko odpovedal: „V danej veci prebieha vyšetrovanie na inšpekcii MV SR, a preto v tejto fáze nebudem poskytovať žiadne informácie alebo komentovať vyjadrenia p. Slávika."

Petrovu sťažnosť v prípade zadržania vodičského preukazu má na stole krajský šéf policajtov v Bratislave.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce