28. 02. 2017 19:21 | BRATISLAVA/Zuzana Ondrušková

Poznáme prvé výsledky pitvy v prípade šokujúceho nálezu v Malom Dunaji

Pozostatky objavili pred desiatimi dňami a vyšetrovanie je ešte len na začiatku.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

V sude bol zabetónovaný muž a nebol nahý. To sú predbežné závery expertízy v prípade šokujúceho nálezu v Malom Dunaji. Pozostatky objavili pred desiatimi dňami, a tak je vyšetrovanie ešte len na začiatku. A v tejto chvíli je isté len to, že muž sa do suda nedostal sám.

Policajti nám potvrdili, že ľudské telo bolo v pokročilom štádiu rozkladu. Sud aj s desivým obsahom putoval na súdnu pitvu. Tam museli najskôr pozostatky z betónu vysekať. Skúmanie trvalo vyše 12 hodín.

„Na základe výsledkov pitvy bolo zistené, že ide o telo muža. Doposiaľ v danej veci nebolo vznesené obvinenie," povedal hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Podľa našich informácií našli v sude aj časti oblečenia nebohého muža. Nahý teda nebol. Aj šatstvo môže o človeku a jeho posledných hodinách života veľa prezradiť. Napríklad - z akej spoločenskej skupiny pochádzal. Teda či sú to zvyšky obleku alebo naopak takzvanej mafiánskej uniformy.

Momentálne sú pozostatky v Slovenskej Ľupči, kde sa experti budú snažiť na základe DNA profilu zistiť jeho totožnosť.

Buď ho nájdu v databáze alebo, čo bude zrejme ťažšie, budú musieť vypátrať príbuzného a až potom vzorky porovnať.

Pomôže aj lebka. Pomocou takzvanej superprojekcie ju môžu premietať do fotografie a tvári vytypovaného človeka. Vek muža vedia zistiť zo zubu.

„Najvhodnejšie je jednokoreňový zub. Ten sa zalieva do dentakrylu. Zisťujú sa tam určité zmeny, ktoré sa vekom stupňujú. Vyjde vám vek v čase úmrtia - plus-mínus nejaké dva-tri roky," povedala antropologička KEÚ PPZ Oľga Petrusová.

Norbert Moravanský pracuje ako súdny lekár 19 rokov. Za ten čas už skúmal rôzne pozostatky, no takéto si nepamätá. Tvrdí, že aj pre nich je to veľká výzva, z ktorej sa vedia poučiť. „Samozrejme pre nás je to skúsenosť, pretože ak sa objaví podobný prípad, tak samozrejme už máme určité postupy, ktoré už by sme vytiahli z toho šanónu a postupovali by sme podľa toho," vysvetlil .

Po tom, čo policajti zistia identitu muža, zúži sa im okruh podozrivých a budú tak bližšie k vypátraniu vraha.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce