02. 03. 2017 12:23 | BRATISLAVA/TASR

Beblavý tvrdí, že vznik poslaneckého klubu nerieši

Potvrdil to dnes novinárom s tým, že pre neho sú dôležité výsledky práce.

Na snímke Miroslav Beblavý (nezaradený)
Na snímke Miroslav Beblavý (nezaradený) Foto: TASR

Poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý (nezaradený) nepracuje na tom, aby spolu s ďalšími nezaradenými kolegami v parlamente vytvorili poslanecký klub. Potvrdil to dnes novinárom s tým, že pre neho sú dôležité výsledky práce.

Beblavý v súčasnosti spolupracuje s ďalšími šiestimi nezaradenými poslancami, na marcovú schôdzu pléna napr. spoločne predkladajú návrh zákona. Ide o Vieru Dubačovú, Katarínu Macháčkovú, Jozefa Mihála, Simonu Petrík, Zuzanu Zimenovú a Ota Žarnaya. "My chceme spolupracovať a nielen na tomto zákone, ale aj na iných. Ale to, čo je pre nás podstatné, sú výsledky," povedal.

Opozičný poslanec podľa svojich slov nie celkom rozumie fascinácii poslaneckým klubom. "Keď máte klub, máte miestnosť v NR SR, máte tajomníka, predplatné novín a prístup na poslanecké grémium. To sú veci príjemné pre poslancov, ale nie sú podstatné pre ľudí. Takže my toto neriešime. My ideme spolu robiť na konkrétnych veciach," dodal.

Ak by sa k týmto poslancom pridal napr. Zsolt Simon (nezaradený), bolo by ich osem a mohli by požiadať o vznik klubu. To by však muselo schváliť plénum, v ktorom má väčšinu Smer-SD, SNS a Most-Híd.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce