05. 03. 2017 19:15 | STROPKOV/ TV Markíza

Mal pomáhať a chrániť, no robil presný opak. Pozrite sa, koho okradol

Takúto ranu pod pás nečakali.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Heslo pomáhať a chrániť si vysvetlil po svojom. V čase, keď bol 28-ročný Stanislav policajt a mal stáť na strane zákona, sám ho porušil. Je obvinený z krádeže zlata a peňazí. Pozrite, komu mal tieto cennosti ukradnúť.

 

Na to, že im zmizli veci z domu, prišli Bujdošovci v októbri, keď si ich dcéra chcela požičať zlato. Pochopili, že mali doma zlodeja. Zavolali policajtov, ktorí prípad zdokumentovali. To, čo zistili, rodine vyrazilo dych.

„Bol to priateľ mojej dcéry. My sme ho pustili, prijali ako člena rodiny. Mal tu voľný pohyb, mal prístup ku všetkému," hovorí otec rodiny.

Obvinený 28-ročný Stanislav v čaše krádeže slúžil na polícii v Stropkove. Do civilu odišiel na vlastnú žiadosť.

„Sme úplne sklamaní, totálne, pretože dcéra mu verí, ale on sklamal našu dôveru," priznáva hlava rodiny.

Takúto ranu pod pás nečakali. Trápia sa, že ich dcéra naďalej stoji po jeho boku. Rodine zmizla aj hotovosť v dolároch. Zlato vraj skončilo v niekoľkých záložniach.

Okrem krádeže má na krku ďalšie obvinenie. Počas domovej prehliadky uňho našli náboje, čiže je obvinený aj z nelegálneho ozbrojovania.

Oslovili sme aj bývalého policajta, aby sa k obvineniam vyjadril. Jeho reakcia bola taká, že o ničom nevie. Naše otázky sa nepáčili ani jeho mame. Tá je v obci starostkou.

Približne 600 nelegálnych nábojov našli práve v jeho dome. Expolicajtovi za to hrozí až 10-ročný trest.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce