07. 03. 2017 19:49 | KOŠICE/TV Markíza

Začalo sa to nevinne, no skončilo nešťastím. Mestskí policajti postrelili záhradkára

Policajti záhradkárovi prestrelili nohu a poranené má obe kosti predkolenia, koleno i tepnu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Košickí mestskí policajti postrelili 46-ročného záhradkára. Muž skončil s vážnymi poraneniami v nemocnici. Okolo prípadu je zatiaľ veľa nejasností. Zaoberá sa ním polícia, prokuratúra i súd.

Dvaja bratia, Peter a Jozef, zavolali hliadku mestskej polície - sused im dodávkou zničil trávnik. Policajti im však nepomohli a záhradkári údajne na hliadku zaútočili

"Podstata skutku spočívala v napadnutí príslušníkov mestskej polície," uviedol prokurátor krajskej prokuratúry Branislav Bujňák.

Medzi dvoma mužmi a mestskými policajtmi sa strhol konflikt. Policajti sa zrejme cítili natoľko ohrození, že boli nútení použiť služobnú zbraň.

"V záhradkárskej lokalite medzi KVP-čkom a Terasou došlo k použitiu služobnej zbrane pri služobnom zákroku," povedal hovorca mestskej polície v Košiciach Ladislav Suchý.

Obaja mestskí policajti sa zranili. "Jeden má pravdepodobne niečo s rebrami a druhý má nejaké poškodenie tváre," spresnil hovorca.

Horšie však dopadol záhradkár Jozef. Policajti mu prestrelili nohu a poranené má obe kosti predkolenia, koleno i tepnu.

 

"Pacienta sme prijali so strelnými poraneniami dolnej končatiny a jeho stav si vyžadoval prevoz do Východoslovenského ústavu srdcovocievnych chorôb," vysvetlila hovorkyňa univerzitnej nemocnice Ivana Stašková.

V nemocnici muža operovali. Úspešne mu zrekonštruovali predkolennú tepnu, no jeho zdravotný stav je však aj naďalej vážny. Policajti podľa našich informácií najprv strieľali do vzduchu, potom si vraj mysleli, že jeden z bratov drží v ruke mačetu. Okolo prípadu je však stále veľa otáznikov.

Oboch záhradkárov obvinili z útoku na verejného činiteľa. Sudkyňa okresného súdu dnes rozhodla, že budú stíhaní na slobode. Zároveň však vyšetrujú aj mestského policajta.

"Je vedené trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví, za účelom preskúmania zákonnosti postupu mestských policajtov, ktorí vykonávali služobný zákrok," dodala hovorkyňa krajskej polície Jana Mesárová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce