08. 03. 2017 12:36 , článok bol aktualizovaný 08. 03. 2017 14:30 | BRATISLAVA/TASR, zg

Celý prepis komunikácie Borisa Kollára s mladým dievčaťom z Čistého dňa

Novinárom dal k dispozícií fotku zo stretnutia Tománkovej s kontroverzným podnikateľom Kočnerom a exsiskárom Tóthom.

Marián Kočner, spoluzakladateľka centra Čistý deň Zuzana Tománková Miková a exSISkár Peter Tóth.
Marián Kočner, spoluzakladateľka centra Čistý deň Zuzana Tománková Miková a exSISkár Peter Tóth. Foto: Vladimír Pčolinský
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (1. časť)
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (2. časť)
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (3. časť)

Obvinenia z amorálneho správania k drogovo závislej 15-ročnej klientke resocializačného zariadenia Čistý deň sú diskreditačná kampaň proti Borisovi Kollárovi. Hovorí to sám Kollár, ktorý za touto hrou vidí poslanca Smeru-SD a premiérovho poradcu Erika Tomáša, premiéra Roberta Fica aj kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera. Smeru-SD podľa Kollára prekáža kritika a snaží sa prekryť vlastné kauzy.

Ako dôkaz ukázal fotografiu, ktorá vznikla podľa jeho slov dnes v bratislavskom hoteli Crown Plaza, kde išiel Kollárov kamarát na kávu.

"Aby ste vedeli, kto je strojca tejto dymovej clony, na dnešnej fotografii je pani Tománková spred tlačovky, ktorú mala o desiatej. O 9.15 h konzultovala túto diskreditačnú kampaň voči mne s Marošom Kočnerom a Petrom Tóthom. Toto je presne hra Roberta Fica, Erika Tomáša, Maroša Kočnera a Petra Tótha cez pani Tománkovú (spoluzakladateľka Čistého dňa, pozn. TASR)," vyhlásil pred novinármi Kollár, ktorý na náhody neverí.

Kočner a Tóth o stretnutí s Tománkovou

Reprotér TV Markíza Michal Hečko telefonoval Kočnerovi i Tóthovi, ktorí ozrejmili za akých okolností sa stretli so spoluzakladateľkou Čistého dňa. Kontroverzný podnikateľ tvrdí, že ho sama oslovila, exisiskár ju videl prvýkrát v živote.

Na videu si pozrite ich vysvetlenie.

 

Reakcia úradu vlády

„Úrad vlády SR sa ostro ohradzuje voči vťahovaniu predsedu vlády Roberta Fica a jeho poradcu Erika Tomáša do aktuálnej kauzy predsedu strany SME rodina Borisa Kollára. Vníma to ako zúfalú snahu o odpútanie pozornosti od podstaty problému, ktorou je podozrenie z nemorálneho konania voči mladistvej," informovala tvnoviny.sk médiá premiérova hovorkyňa Beatrice Szaboóvá.

 

Podľa jej vyjadrenia, Boris Kollár by sa mal viac sústrediť na vysvetlenie nevhodnej komunikácie s dievčaťom, ktoré sa liečilo z drogovej závislosti.

Podnikateľ Marián Kočner, spoluzakladateľka a manželka riaditeľa centra Zuzana Tománková Miková a exSISkár Peter Tóth.
Podnikateľ Marián Kočner, spoluzakladateľka a manželka riaditeľa centra Zuzana Tománková Miková a exSISkár Peter Tóth. Foto: Vladimír Pčolinský
 

Dievča písalo Kollárovi prvé

Opozičný poslanec obvinenia odmieta, na tom, že sa mu páčia ženy a koketuje s nimi, nevidí nič zlé. "Ja mám ženy rád. Píšem si s tisíc ľuďmi, väčšinou sú to ženy, priznávam. A sa ma pýtajú na politiku, píšeme si o politike, keď koketujú, tak s nimi koketujem. Ja sa tým netajím. Presne z takejto komunikácie mám päť detí. A táto slečna so mnou koketovala, tak som s ňou koketoval, ja v tom nevidím žiadny trestný čin," povedal Kollár.

Spomínané dievča podľa vlastných slov nekontaktoval prvý, vždy ho kontaktovala ona sama. Ako prvý sa jej, ako tvrdí, ozval len vtedy, keď na sociálnej sieti videl pátranie. Pýtal sa jej, či je v poriadku, na čo mu ona odpísala, že áno. Tvrdí, že sa s dievčaťom nikdy nestretol, nevedel, koľko má rokov, ani že je klientka resocializačného zariadenia.

Dodal, že ak Zuzana Tománková Miková myslela pri obvineniach na neho a jeho komunikáciu s dievčaťom, potom o tejto komunikácii klamala. Komunikáciu poskytol médiám. "Nemám čo skrývať," zdôraznil s tým, že na prípravu diskreditačnej kampane ho upozorňovali už pred tromi týždňami.

Kollár tiež uviedol, že dievča na neho vyvíjalo nátlak, aby vystupoval v prospech Čistého dňa, ktorý čelil kauze sexuálneho zneužívania svojich klientov a z porušovania práv detí. "Chcela, aby som vystúpil v prospech Čistého dňa, hoci tam boli podozrenia zo sexuálneho zneužívania. To som odmietol, čo ju nahnevalo," opísal.

Takto komunikovala tínedžerka s Kollárom

Kollár reagoval aj na Tománkovej Mikovej výzvu, aby do dvoch týždňov dal súhlas so zverejnením komunikácie s dievčaťom na sociálnej sieti, prípadne vyvodil voči sebe konzekvencie a vzdal sa pôsobenia v politike.

Kollár dnes poskytol novinárom prepisy komunikácie na sociálnej sieti.

Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (1. časť)
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (1. časť) Foto: Boris Kollár
 

Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (2. časť)
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (2. časť) Foto: Boris Kollár
 

Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (3. časť)
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (3. časť) Foto: Boris Kollár
 

Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (4. časť)
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (4. časť) Foto: Boris Kollár
 

Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (5. časť)
Komunikácia Borisa Kollára s klientkou Čistého dňa. (5. časť) Foto: Boris Kollár
 

Polícia sa o prípad už zajíma

 Prípad podľa Tománkovej Mikovej vyšetruje polícia. Kollára ešte nevypočúvali. "Kontaktovala ma polícia tesne pred hodinou, že chcú po tlačovke pani Tománkovej urobiť so mnou výpoveď. Ako so svedkom, a čo iné?" doplnil s tým, že nič viac od neho polícia nechcela. Zároveň uviedol, že polícii poskytne, čo od neho bude žiadať.

Kauza Čistý deň

Resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante čelilo podozreniam zo sexuálneho zneužívania klientok centra a zo zlyhávania v ochrane práv detí. Upozorňovala na to opozícia. Centru hrozila strata akreditácie. Hoci to akreditačná komisia odporúčala, akreditácia centru zostala. Podľa ministra práce Jána Richtera (Smer-SD) neexistujú "žiadne skutočnosti ani podmienky, ktoré by odôvodňovali zákonným spôsobom odňatie akreditácie". Odvolával sa na výsledky vnútorných šetrení aj ukončené závery prokuratúry aj polície. V týchto prípadoch nebolo vznesené trestné oznámenie. "Niektoré šetrenia však ešte prebiehajú, ak poukážu na závažné pochybenia, budeme operatívne konať," povedal Richter.


VIAC Z Domáce