21. 03. 2017 06:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Nové pravidlá parkovania v Trenčíne nerešpektujú rady odborníkov. Mesto sa sporí s políciou

Primátor obhajoval spustenie VZN-ka aj napriek tomu, že mesto ešte minulý týždeň tvrdilo, že súhlas polície na to nepotrebuje.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Primátor Trenčína navštívil krajské riaditeľstvo policajného zboru, aby našli spoločnú reč pri regulovanom parkovaní. Minulý týždeň spustili v meste novú parkovaciu politiku, a to aj napriek výhradám hasičov, či polície. Policajti hovorili o nedodržaných normách a hasiči o ťažko prejazdných uliciach. Šírka jazdného pruhu musí byť minimálne tri metre - hasiči prišli so šokujúcim zistením.

"Pri súčasnom stave umiestnenia parkovacích miest nebol v niektorých lokalitách možný prejazd hasičskej techniky," uviedol hovorca hasičov Marián Petrík.

Primátor obhajoval spustenie VZN-ka aj napriek tomu, že mesto ešte minulý týždeň tvrdilo, že súhlas polície na to nepotrebuje. Dnes tvrdí niečo iné a nedostatky odstraňuje.

"Niektoré sa podarili odstrániť a niektoré sú podmienené ďalším súhlasom ODI, aby sa mohli tie stavebné opravy urobiť. Takže veci normálne bežia, presne tak podľa zákona, ako majú," vysvetlil primátor Richard Rybníček.

Výhrady majú aj odborníci z dopravnej komisie.

"Rok navrhujem riešenia a uplatňujem pripomienky, z ktorých väčšinu si vedenie mesta osvojilo. Jednu jedinú z posledných, čo sa týka bezpečnosti, primátor Rybníček úplne ignoroval a výsledok je dnes tu, kde stojíme. Kto to zaplatí ?" pýta sa predseda dopravnej komisie Miloš Mičega.

Viac v reportáži Michala Bujnu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce