22. 03. 2017 19:17 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Známy advokát prišiel o obrazy za tisíce, vykradli mu kanceláriu

Okrem drahých obrazov, prišiel advokát aj o 50 spisov. Ďalšie sú poškodené.

Kamerový záznam.
Kamerový záznam. Foto: TV Markíza

Stopy nezanechali, no neuvedomili si, že ich snímajú kamery. Zlodeji sa vlámali do advokátskej kancelárie v centre Prievidze. Zostala po nich poriadna spúšť. Známy advokát prišiel o obrazy za tisíce eur.

Zatiaľ čo väčšina ľudí spala, zlodej aj s komplicom išli kradnúť. Vybrali si advokátsku kanceláriu za mestským úradom hneď vedľa bytového domu.

Priemyselné kamery zachytili, ako sa zlodej rezkým krokom s obrazmi ponáhľa. Niekoľkokrát sa do miestností vrátil. Na ďalšom zábere je vidieť, ako mu jeho komplic pomáha. Celkovo ukradli deväť obrazov za asi 30-tisíc eur.

Okrem drahých obrazov prišiel advokát aj o 50 spisov. Ďalšie sú poškodené.

 

„V kancelárii advokáta a tiež v kancelárii jeho sekretárky zapálil rôzne písomnosti a takto vznikol lokálny požiar," uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová

Oheň mal zahladiť stopy. Hasiči ale hovoria, že to mohlo byť ešte horšie.

„Okná ako aj dvere boli uzavreté, tým pádom nedošlo k takému prísunu kyslíku do miestností a tento požiar sa na základe toho až tak nerozšíril," opísal zisťovateľ príčin požiarov HaZZ Prievidza Marek Horváth.

Advokát na kameru hovoriť nechcel. Mimo nej nám povedal, že si myslí, že krádež bola na objednávku.

Boli to vraj vzácne obrazy zo súkromných zbierok. Policajtom by teraz mohli pomôcť zábery z priemyselných kamier. Žiadajú ľudí, ak muža spoznali, aby sa ozvali.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce