24. 03. 2017 09:57 , článok bol aktualizovaný 24. 03. 2017 20:18 | HLOHOVEC/TV Markíza

Pátranie po záhadnom mužovi a dieťati vo Váhu má šťastný koniec!

Záhadného muža sa už podarilo polícii vypátrať. A zistili, že nič zlé neurobil.

Železničná stanica Leopoldov.
Železničná stanica Leopoldov. Foto: ŽSR
Mimoriadne pátranie pri Hlohovci
Mimoriadne pátranie pri Hlohovci
Mimoriadne pátranie pri Hlohovci

V Hlohovci dnes doobeda prebiehala mimoriadna pátracia akcia! Nad mestom lietal vrtuľník a potápači prehľadávali Váh. Záchranári hľadali dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž. Polícia požiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po neznámom mužovi, ktorého videli s 8-ročným dievčatkom. Muža už našli.

"Polícia vďaka medializovaným informáciám vypátrala muža, ktorý sa včera nachádzal pri rieke Váh v Hlohovci. Prešetrenim sme zistili, že k žiadnemu protiprávnemu konaniu nedošlo. Toto sme preverili aj prostredníctvom ďalšej osoby, ktorá v tom čase bola s ním. Polícia na základe týchto skutočností pátranie v Hlohovci ukončila. Ďakujeme všetkým za spoluprácu," informovala TVNOVINY.sk policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Čo sa malo udiať

Dvaja 17-roční chlapci, ktorí sa včera prechádzali pri rieke, údajne počuli detský krik a následne čľupnutie. Po chvíli sa mal pri nich pristaviť muž a poprosil ich, či ho nemôžu odviezť na vlakovú stanicu. V aute im okrem iného mal povedať hrozivú vetu: „Spravil som niečo strašné!" Chlapci si neskôr obe skutočnosti spojili a všetko oznámili na polícii.

Polícia na základe toho spustila rozsiahlu pátraciu akciu.

"Polícia pracovala s informáciou, že muž, ktorého oznamovatelia viezli, mal mať viac ako 40 rokov, mal šedivé vlasy a bol oholený. Oblečené mal modré rifle, čierne tričko s bielym nápisom LED ZEPPELIN a čiernu koženú bundu," povedala policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Muža s takýmto popisom podľa polície videli včera (23.3.) o 14.42 h, ako nastupuje na vlak z Leopoldova do Hlohovca. Spolu s ním bolo aj 8-ročné dievčatko, ktoré malo mať na sebe ružovú čiapku.

 


VIAC Z Domáce