27. 03. 2017 12:37 , článok bol aktualizovaný 27. 03. 2017 17:27 | PODBREZOVÁ/TASR

V železiarňach v Podbrezovej zomrel 44-ročný muž. Spadol do horúceho železa

Podľa informácií TV Markíza polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie.

Výroba ocele v spoločnosti Železiarne Podbrezová.
Výroba ocele v spoločnosti Železiarne Podbrezová. Foto: TASR

V železiarňach v Podbrezovej sa v pondelok (27. 3.) stala tragédia. Cez šachtu na odpad spadol o 07.35 h do horúceho železa s teplotou okolo 1 500 stupňov Celzia 44-ročný pracovník.  Podľa informácií TV Markíza polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Ako prvý o tragédii informoval portál cas.sk. Podľa predbežných zistení 44-ročný Ján meral teplotu horúceho železa. Jeho kolega mal do neho naraziť pracovným strojom tak nešťastne, že prepadol cez šachtu.

Prípadom sa zaoberajú aj inšpektori práce, pre portál to potvrdil hlavný inšpektor práce Banskobystrického kraja František Košč. Ak zistia, že zamestnávateľ porušil pracovné predpisy, hrozí mu pokuta vyše 30-tisíc eur.

 

Tragické úmrtie zamestnanca železiarní potvrdila pre TASR samotná spoločnosť ŽP. Ako konštatuje vo svojom vyjadrení, smrteľný úraz sa stal v prevádzkarni Oceliareň. "Prípad vyšetruje polícia a pracovníci Inšpektorátu práce Banská Bystrica v súčinnosti s odborom Bezpečnosti práce a životného prostredia ŽP, a. s. Vedenie spoločnosti ŽP vyslovuje hlbokú ľútosť a úprimnú sústrasť rodine," uvádza sa v stanovisku.

Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová informovala, že v prípade nariadili súdnu pitvu. Nebohý bol z Mýta pod Ďumbierom a podľa polície k jeho smrti došlo pri vykonávaní pracovnej činnosti pri elektrickej oblúkovej peci. Okolnosti úmrtia vyšetrujú.

Ak máte nejaké informácie o prípade, pošlite nám ich na adresu somreporter@markiza.sk


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce