30. 03. 2017 17:40 | BRATISLAVA/ Reflex

Navštívili sme vešticu Lauru, ktorá zničila mnohé rodiny. Takto to dopadlo

Chceli sme počuť odôvodnenie jej viacerých, pomerne nezvyčajných, liečebných praktík.

Navštívili sme vešticu Lauru, ktorá zničili mnohé rodiny. Takto to dopadlo
Navštívili sme vešticu Lauru, ktorá zničili mnohé rodiny. Takto to dopadlo Foto: Reflex

Včera sme vám ukázali výpovede nešťastných ľudí, ktorí tvrdia, že im takzvaná veštica Laura rozbila rodiny a predpísala úplne nezmyselnú liečbu na ich zdravotné problémy. Prečo vôbec ľudia vyhľadávajú rôznych prorokov a liečiteľov? Oslovili sme aj samozvanú liečiteľku, pozrite sa, ako reagovala na naše odhalenie jej kontroverzných praktík.

Liečiteľka Laura alebo boží posol, ako si to o nej myslia mnohí jej stúpenci, je žena, ktorá má okrem zvončeka na bráne aj kameru. Cez ňu si vyberá, koho príjme. "Nestretávame ju, ona sa tu neukazuje," hovoria susedia. Opýtali sme sa ich, či si myslia, že má naozaj veštecké schopnosti. Začali sa smiať a dodali, že veští, keď je opitá.

Priestor na vyjadrenie sme chceli dať aj samotnej Laure, no napriek tomu, že bránička bola otvorená a vo dvore sa svietilo, nikto nám neotvoril. Nepodarilo sa nám s ňou spojiť ani cez mobil. Telefóny vybavuje jej partner. "Nechce sa vyjadrovať k ničomu. Ja som ako keby jej hovorca, v úvodzovkách. Ona k telefónu nechodí, lebo aj po telefóne sťahuje z ľudí karmu a potom jej to nerobí dobre," povedal Laurin manžel Vladimír Boháč.

Chceli sme počuť odôvodnenie jej viacerých pomerne nezvyčajných liečebných praktík. "Tú liečbu nedokončil. Tiež mal vysoké dávky cesnaku, magnézia, atď. Nič mu nechutilo, necvičil cviky, ktoré mal cvičiť pravidelne. Neužíval veci, čo mu nechutili, tak si musel priznať, že nie liečiteľka je na chybe, ale on je na chybe," dodal Boháč.

Lekári varujú, že veľké dávky magnézia zaťažujú obličky aj trávenie, a to aj u zdravých ľudí. Laurinmu manželovi sme tak povedali, že niektorým ľuďom liečba nepomohla, ani keď ju dodržiavali a potom dostali odporúčanie odísť od rodiny. "Tak vám poviem, ľudia klamú a nepovedia pravdu, a to je ich vizitka," povedal vešticin manžel.

 

"Napísala som, že máme korytnačky, že sa z nich teším. Napísala mi, že to je od diabla a že ma prišli zabiť. Že ich mám vyhodiť, čo som neurobila. Dvakrát mi povedala, že mám manžela opustiť, čo som tiež neurobila," povedala nám bývalá klientka Lucia Golinská.

"Viete, ani lekár nevyhovie všetkým ľuďom. Za tých 16 rokov, čo to robí, keď nepomohla aspoň 10-tisíc ľuďom, tak ani jednému," zastáva sa Laury manžel Vladimír Boháč.

Tisícky ľudí vyhľadávajú pomoc veštcov či liečiteľov. Mnohí naleteli rôznym podvodníkom. Otázka je, prečo?

"Prečo prichádzajú pre tú liečbu? Pretože hľadajú pomoc, trápia sa. Hľadajú nejakú oporu, uistenie. Mal som aj taký prípad, že prišla za mnou veštica hľadať pomoc. Sama si uvedomila, že robila to, na čo nemala právo," povedal terapeut a rodinný poradca Kamil Bartko.

"Strašila ľudí, že je koniec sveta. Povedala mi, že som prekliata, že moja dcérka nebude chodiť," šokuje Lucia Golinská.

"To, čo sa im to plní alebo neplní, to nie je až také dôležité, ale to, že ako je ich myseľ nastavená. Oni sú nastavení tak, aby si niečo všímali vo svojom živote a možnože z takého psychologického hľadiska si to aj začnú všímať," vysvetlil Bartko.

"Veľký stres mi urobila, že som nemohla ani porodiť. Rodila som až osem dní po termíne," hovorí bývalá klientka.

"Tu sa pomáha ľuďom. Viete, sme úprimne a hlboko veriaci v Boha a nedovoľujeme si klamať alebo zavádzať," hovorí Laurin manžel.

Na internete sú však ľudia rozdelení na dva tábory. Tí, ktorí Lauru zbožňujú a tí, ktorí ju majú za podvodníčku. Na tých otvorene útočí. "Verejne nás urážala, že sme rodina satanistov. Neviem, čo jej zlé prajeme," hovorí Lucia.

"Človek, ktorý zúfalo hľadá nádej, a keď mu ju niekto dodá nejakou procedúrou, tak vzniká aj určitá závislosť od toho človeka a je ochotný urobiť čokoľvek," hovorí terapeut Bartko.

"Nepýta si peniaze, ona zoberie, čo kto dá," hovorí Laurin manžel. A to, že ľudia vedia byť naozaj štedrí, potvrdili aj jej bývalí klienti. Na kameru sa chcela vyjadriť len Lucia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce