04. 04. 2017 12:48 | BRATISLAVA/HNONLINE.SK/zž

Fico po prvýkrát o voľbe riaditeľa RTVS: Musí dôjsť k výmene

Verejnoprávne médiá chcú hádky a bordel a hrajú hru o sledovanosť, tvrdí premiér.

Predseda vlády Robert Fico.
Predseda vlády Robert Fico. Foto: TASR

Premiér Fico sa po prvýkrát otvorene vyjadril k blížiacim sa voľbám generálneho riaditeľa RTVS. „Musí dôjsť k výmene na čele RTVS. Vedenie nezvládlo úlohu zabezpečiť verejnoprávnosť." povedal doslova na HN clube.

Premiér v rozhovore so šéfredaktorkou Hospodárskych novín Marcelou Šimkovou konkretizoval svoje výhrady: „Verejnoprávne médiá hrajú hru o sledovanosť a je im úplne jedno, ako bude vyzerať diskusia o 5 minút 12. Chcú hádky a bordel. Preto si myslím, že vedenie Slovenskej televíze a rozhlasu absolútne zlyhalo, je to opozičná časť médií."

Premiér Fico sa vyjadruje na tému verejnoprávneho spravodajstva pravidelne. Nedávno vyčítal Václavovi Mikovi, že sa viac stará o svoje PR, ako o verejnoprávnosť​.

V súvislosti s kandidatúrou na šéfa verejnoprávnej televízie sa hovorí o Jaroslavovi Rezníkovi, šéfovi TASR a dvojnásobnom kandidátovi na post riaditeľa RTVS, o súčasnom riaditeľovi televízie Václavovi Mikovi a Zuzane Ťapákovej, bývalej riaditeľke televízie Markíza.

Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS sa v pléne Národnej rady (NR) SR uskutoční 22. júna 2017. Verejné vypočutie kandidátov prebehne 30. mája.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce