06. 04. 2017 13:10 , článok bol aktualizovaný 06. 04. 2017 14:15 | BRATISLAVA/kc, TASR

Prípad Weissa ml. ešte nie je uzavretý, posvieti si naň generálny prokurátor

Generálna prokuratúra preskúma zákonnosť právoplatného uznesenia Okresnej prokuratúry Bratisalava I.

Vladimír Weiss ml.
Vladimír Weiss ml. Foto: TV Markíza

Vladimír Weiss mladší si ešte nevydýchne. Hrozí, že podozrením, že opitý šoféroval auto sa opäť budú zaoberať súdy. Okresná prokuratúra Bratislava 1 síce v stredu rozhodla, „že skutok sa nestal" ale prípadom sa už zaoberá aj generálna prokuratúra.

Spomínané rozhodnutie sa nepozdáva samotnému generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi. Ten ešte v stredu nariadil preskúmanie prípadu. Informoval o tom Denník N s odvolaním sa na policajnú hovorkyňu Andreu Predajňovú.

Generálna prokuratúra preskúma zákonnosť právoplatného uznesenia Okresnej prokuratúry Bratisalava I, ktorá zastavila trestné stíhanie. Vyžiadala si príslušný vyšetrovací spis. Svoje stanovisko vo veci predloží GP aj Krajská prokuratúra Bratislava.

"K mediálnej prezentácii rozhodnutia generálneho prokurátora o tom, že bude preverovať spis môjho klienta môžem povedať len toľko, že do našej kancelárie nebolo do dnešného doručené uznesenie Okresnej prokuratúry Bratislava 1. Obsah uznesenia Okresnej prokuratúry mi nie je známy," povedal v bezprostrednej reakcii pre TASR obhajca slovenského futbalistu Juraj Kuráň.

Traja svedkovia tvrdia, že Weiss ml. nešoféroval

Polícia zastavila Vladimíra Weissa v nedeľu 2. októbra 2016 skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia obhajcu Kuráňa bolo obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície.

Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplynulo, že Vladimír Weiss ml. motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval.

Viac v reportáži Michala Hečka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce