07. 04. 2017 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Pôvodne mali fotiť zver, no dnes pomáhajú odhaliť neveru či chytať zlodejov

Sú o niekoľko stoviek eur lacnejšie ako kamerový systém.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Na prichytenie manželky pri nevere, či suseda - ako vám ničí majetok, už nepotrebujete kamerový systém. Začínajú ho nahrádzať nenápadné fotopasce. Pozor si však treba dávať na to, kam ich nainštalujete, Aj tu sa totiž treba riadiť zákonom.

Fotopasce pôvodne používali najmä lesníci a poľovníci, aby mali prehľad o stave zveri v revíri. Dnes ich predajnosť stúpa a ľudia si ich vo veľkom kupujú aj domov.

"V dnešnej dobe si fotopasce kupujú nie len poľovníci lesníci ale aj obyčajní ľudia. Na chalupy, záhrady, na domy alebo na stráženie majetku - je to tak v pomere jedna k jednej," povedala predavačka v špecializovanej predajni.

Pozitívom je väčšia jednoduchosť zariadenia. Zatiaľ čo kamerový systém nahráva stále, fotopasca reaguje až na pohyb. Tie lepšie už vedia okrem fotografovania nahrávať aj video so zvukom a fotografie či videá vám rovno pošlú mailom alebo mmskou. Výhodou je aj ich maskovanie.

Jedným z dôvodov, prečo si ľudia poslednú dobu vyberajú fotopasce, je aj ich cena. Sú totiž o niekoľko stoviek eur lacnejšie ako kamerový systém.

Predajcovia ale varujú aby sme pri ich používaní boli opatrní. Taká kamera či fotopasca nám môže obrátiť život na ruby. Hlavne keď zistíme, že nám škodí niekto blízky. Ako sused, manželka či spolubývajúci.

Viac v reportáži Lucie Hlavačkovej:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce