07. 04. 2017 14:19 , článok bol aktualizovaný 07. 04. 2017 17:02 | BRATISLAVA/TASR

Mika potvrdil kandidatúru na šéfa RTVS

Vedenie rádiotelevízie pripraví materiály o svojej činnosti.

Václav Mika
Václav Mika

Václav Mika sa bude opäť uchádzať o post generálneho riaditeľa RTVS. Kandidatúru oznámil najprv zamestnancom verejnoprávnej televízie. Ako prvý o tom informoval portál O médiách. Mika svoje rozhodnutie o pár hodín neskôr oficiálne oznámil.

Stal sa tak prvým kandidátom na post generálneho riaditeľa rádiotelevízie. Výbor pre kultúru a médiá dnes zverejnil výzvu na prihlasovanie kandidátov.
Manažment RTVS sa rozhodol pripraviť komplexné materiály zo všetkých oblastí a činností inštitúcie, oznámila manažérka marketingu a komunikácie s verejnosťou Dominika Šulková. Dôvodom je vytvorenie rovnosti šancí pre všetkých kandidátov.

„Poskytne ich všetkým kandidátom na post generálneho riaditeľa RTVS. Manažment o tomto kroku pred niekoľkými mesiacmi rozhodol historicky prvýkrát preto, aby mali kandidáti rovnaký prístup k rozhodujúcim informáciám, ale aj stratégiám, ktoré verejnoprávna rádiotelevízia vo svojej činnosti realizuje," uviedla Šulková.

Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS bude v parlamente 22. júna. Termín na doručenie prihlášok kandidátov je 10. mája. Verejné vypočutie kandidátov je naplánované na 30. mája.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce