10. 04. 2017 10:16 , článok bol aktualizovaný 10. 04. 2017 18:22 | ŽILINA/zg

Sheila vystrájala v bare, vraj bránila kamarátku. Na video sa pozrel odborník

Rozhodne o nej žilinský krajský súd.

Sheila, ktorá močila na Korán.
Sheila, ktorá močila na Korán. Foto: TV Markíza

Sheila Sz., ktorú vzali do väzby, podala sťažnosť. Rozhodovať o nej bude žilinský krajský súd. Dôvodom väzby je obava, že obvinená ujde i obava z pokračovania v trestnej činnosti.

Mladú 24-ročnú ženu obvinil ružomberský okresný prokurátor z prečinu a prečinu násilia proti skupine obyvateľov. Jej zotrvanie za mrežami potvrdil v nedeľu (9. 4.) sudca pre prípravné konanie, informoval tvnoviny.sk prokurátor a hovorca žilinskej krajskej prokuratúry Milan Cisarik.

Verejnosť sa o nej dozvedela prvýkrát po tom, čo omočila a podpálila korán a stíhajú ju za výrobu extrémistických materiálov. V piatok (7. 4.) sa pobila v herni v centre Ružomberka. Spolu s mladšou kamarátkou mali napadnúť pracovníčku zariadenia a jej priateľku, ktorá ju bránila. 

Podľa očitých svedkov sa mala Sheila v herni chváliť, že má pri sebe dve plynové pištole. Jej 19-ročná kamarátka jej údajne jednu z nich vzala a vystrelila na terase podniku. Nám Sheila povedala, že mala pištoľ na svoju obranu.

Svedkovia ďalej hovoria, že hostia v herni sa snažili zabrániť Sheilinej kamarátke ďalej manipulovať so zbraňou, na čo sa strhla potýčka, ktorú už zachytáva toto amatérske video.

Sheila mala mladej žene z videa, podľa našich informácií, spôsobiť ľahký otras mozgu. Neskôr uštedrila poriadny pravý hák aj mužovi, ktorý mladú ženu bránil. Tvrdí, že bránila kamarátku a začiatok videa by to mohol potvrdzovať. Video sme preto dali pozrieť aj odborníkovi exkriminalistovi.

Pozrite si reportáž Mária Kermieta.


 


 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce