13. 04. 2017 06:00 | BRATISLAVA/ Reflex

Na Slovensku úraduje bytová mafia. Touto metódou vás pripravia o všetko

Každý deň sa na Slovensku kupujú a predávajú desiatky nehnuteľností. Ide o mimoriadne výhodný biznis.

Na Slovensku úraduje bytová mafia. Touto metódou vás pripravia o všetko
Na Slovensku úraduje bytová mafia. Touto metódou vás pripravia o všetko Foto: Reflex

Podvodníci, ktorí sa tvária ako zamestnanci dražobnej spoločnosti doslova ako na bežiacom páse, okrádajú ľudí o tisíce eur. Oklamú ich profesionálnym vystupovaním a výhodnou cenou nehnuteľnosti. Ide o jednoduchý, ale bohužiaľ účinný podvod. Niekoľko týždňov sme zisťovali  ako tento  špinavý biznis funguje. 

Každý deň sa na Slovensku kupujú a predávajú desiatky nehnuteľností. Ide o mimoriadne výhodný biznis. Ako to už na Slovensku býva, kde je veľa peňazí, tam sú aj dobre prešpekulované podvody.

Muž, ktorého vám ukážeme v reportáži, chcel kúpiť byt. Dal si inzerát na internet a čakal na výhodnú ponuku. V jeden nedeľný večer sa aj dočkal. Kontaktoval ho muž menom Ivan Schwarz. Z mailu poslal ponuku s fotkami. Malo ísť o byt v dražbe, ktorý predávala dražobná spoločnosť. Lenže muž bol podvodník. Pozrite si, akou metódou podviedol muža z našej reportáže.

 

Vyzerá to tak, že takáto forma podvodov je na Slovensku výhodný biznis. Podľa našich informácií sa v poslednej dobe s podobnými podvodmi roztrhlo vrece. A kým sa podvodníkom darí, budú stále pribúdať okradnutí ľudia. Naleteli im aj manželia z Detvy. Namiesto vytúženého stroja, ktorý im mal uľahčiť prácu, teraz majú len oči pre plač.

Chceli kúpiť byt. Dali si inzerát a ozvali sa im podvodníci, ktorí sa tvárili ako zamestnanci aukčnej spoločnosti. Po tom, čo od nich vylákali zálohu, zmizli. Takýchto podvodov je v súčasnosti viac než dosť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce