13. 04. 2017 15:55 | BRATISLAVA/TV Markíza, zg

Polícia ukončila vyšetrovanie krádeže v Kňažkovej vile​. Čechovi hrozí 10 rokov za mrežami

Pavel Novotný (49) zo Strakoníc býval na Slovensku a polícia ho vyše hľadala osem rokov.

Vchod do vily Milana Kňažka pod bratislavským Slavínom.
Vchod do vily Milana Kňažka pod bratislavským Slavínom. Foto: TV Markíza

Polícia už ukončila vyšetrovanie krádeže vo vile herca a bývalého politika Milana Kňažka. Incident sa stal v noci 11. januára v lukratívnej časti Bratislavy. O dva dni, 13. januára, ho obvinili pre zločin krádeže a porušovania domovej slobody. 

Pavel Novotný (49) zo Strakoníc, ktorého herec pri lúpeži postrelil, býval na Slovensku a podľa informácií TV Markíza ho muži zákona hľadali vyše osem rokov. Je údajne recidivista. Čechovi hrozí za jeho skutok tri až desať rokov za mrežami.

 

Kňažko strieľal na lupiča trikrát

"V noci som sa zobudil na zvuky. Zistil som, že to bude niekto cudzí, pretože používal svetlo baterky," opísal nám v januári incident Milan Kňažko.

Vtedy neváhal a so zbraňou v ruke sa išiel presvedčiť, čo sa deje. Keď zbadal lupiča, okamžite konal. „Zapol som svetlo, no a keď sa na mňa otočil, tak som nevedel, čo má presne v úmysle, tak som vystrelil do oblasti nôh trikrát. Raz som ho trafil a našťastie tak, že ho polícia mohla nájsť potom v blízkosti domu,“ dodal. Expolitik zlodeja zasiahol do stehna.

 Aj s postrelenou nohou sa zlodej dal na útek. Ďaleko sa však nedostal. Privolaní policajti ho chytili len pár metrov od miesta činu aj s jeho korisťou.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce