15. 04. 2017 19:13 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Budúci týždeň vytiahneme zimníky. Pripravte sa aj na snehové vločky

Teplota bude mať klesajúcu tendenciu.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

Cez Dánsko a Poľsko sa presúva na východ stred tlakovej níže, s ktorou je spojený aj frontálny systém. Dnes prechádzal cez nás teplý front a vzápätí za ním bude v noci postupovať na východ studený front. Po jeho prechode sa k nám od západu rozšíri nevýrazný výbežok tlakovej výše, takže cez deň už bude oblačnosť iba premenlivá.

Spomínaný front prinesie na mnohé miesta dážď, alebo prehánky, ktoré budú na horách snehové. Cez deň sa vyskytnú prehánky najmä na severe Slovenska, ale to neznamená, že nespŕchne aj južnejšie.

Po prechode studeného frontu sa začne od severozápadu ochladzovať a naša krajina sa dostane do teplotného pásma od 5 do 10 stupňov, smerom na juh bude od 10 do 15 stupňov.

Na západe bude zajtra prevládať premenlivá oblačnosť, miestami s dažďom, alebo s prehánkami. Ochladí sa na 9 až 14 stupňov. V nárazoch bude fúkať severozápadný vietor do 55 km/hod.

Na strednom Slovensku bude tiež premenlivá oblačnosť s dažďom, alebo s prehánkami, ktoré budú približne od 1000 m snehové. Pri nepríjemnom vetre bude len od 4 do 8 stupňov, na juhu sa oteplí do 13.

No a na východe bude takisto premenlivá veľká oblačnosť, miestami s dažďom, alebo s prehánkami, na horách so snehovými. Teplota vystúpi na 6 až 13 stupňov a aj tu bude veterno.

Predpoveď na štyri dni

V nasledujúcom týždni sa poriadne ochladí a vrátia sa k nám aj snehové vločky. Po celé toto obdobie bude premenlivá veľká oblačnosť s dažďom, alebo s prehánkami, pričom hranica sneženia sa zo stredných polôh zníži zhruba do nadmorskej výšky 400 m, takže na severe sa môžete "tešiť" na prechodný návrat zimy. Teplota bude mať klesajúcu tendenciu. V pondelok vystúpi na 8 až 14 stupňov, ale do štvrtka sa ochladí na 1 až 9 stupňov.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce