20. 04. 2017 07:12 , článok bol aktualizovaný 20. 04. 2017 21:30 | SPIŠSKÝ ŠTVRTOK/TASR, kacs

Pri hromadnej zrážke na D1 bolo poškodených 50 áut, zranilo sa 24 ľudí

Diaľnica medzi Popradom a Spišským Štvrtkom ostane uzavretá pre zlé počasie až do piatkového rána v oboch smeroch.

Pri reťazovej nehode bolo poškodených 50 áut.
Pri reťazovej nehode bolo poškodených 50 áut. Foto: TASR
Nehoda na D1
Hromadná nehoda na D1.
Hromadná nehoda pri Spišskom Štvrtku.

Na diaľnici v úseku medzi Popradom a obcou Spišský Štvrtok v okrese Levoča sa vo štvrtok po 6.00 h ráno stala hromadná dopravná nehoda. Ako počas mimoriadne zvolanej tlačovej konferencie na Okresnom úrade v Poprade informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade Peter Benko, poškodených bolo okolo 50 áut. Počet sa podľa jeho slov ešte stále upresňuje. Hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel uviedol, že pri reťazovej havárii sa zranilo 24 osôb, z toho dve osoby ťažko. Diaľnica v spomínanom úseku ostane uzavretá v oboch smeroch až do piatkového rána, Dôvodom je zlé počasie.

 
 

V popradskej nemocnici ošetrili 13 pacientov, zranení boli prevezení aj do levočskej nemocnice. Jeden z nich s ľahkým poranením krku a hlavy bol hospitalizovaný. V nemocnici v Spišskej Novej Vsi sa nachádzajú ďalší šiesti pacienti. "Jeden muž s ťažším poranením chrbtice je hospitalizovaný na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny. Ostatní pacienti s ľahšími poraneniami sú v starostlivosti na oddeleniach urgentnej medicíny," priblížil hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ, pod ktorú patrí nemocnica v Spišskej Novej Vsi.

Hromadná nehoda pri Spišskom Štvrtku.
Hromadná nehoda pri Spišskom Štvrtku. Foto: somreporter.sk
 

"Bol som priamo na mieste nehody. Mal som veľké šťastie, že som sa vyhol odstavenému kamiónu. Pred kamiónom bola vážna nehoda, jeden pán má poranenia tváre, hrudníka a ruky, druhý s otvorenou zlomeninou ruky. Policajti, hasiči aj záchranári robia, čo sa dá, všetko to komplikuje silný vietor a sneh," opísal nám dramatickú situáciu čitateľ Jakub Harmaňoš zo Sniny.

Na cestách v okrese Poprad je vyhlásená mimoriadna situácia

"Diaľničný úsek je v oboch smeroch neprejazdný, doprava je odklonená na cestu 1. triedy I/18," uviedol pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove. Pri dopravnej nehode zasahovali dve desiatky hasičov z Levoče, Popradu, Mengusoviec, Prešova a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. "Hasiči v spolupráci s odťahovou službou pracujú na uvoľnení cestnej komunikácie," priblížila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Nehoda na D1
Nehoda na D1 Foto: somreporter.sk
 

Diaľnica je v tomto úseku uzatvorená aj pre nepriaznivé poveternostné podmienky a snehovú búrku. Ako uviedol Benko, viacero vodičov malo už na autách letné pneumatiky. K tomu, kto nehodu zavinil, sa podľa jeho slov ešte nedá vyjadriť. "Budeme zaisťovať viacero motorových vozidiel, aby sme sa dostali k príčinám," doplnil.

Na území troch okresov - Poprad, Levoča a Kežmarok, vyhlásila Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad od 8.00 h prvý kalamitný stupeň. "Chcem vyzvať motoristickú verejnosť, aby zvážili cestu do okresu Poprad a v žiadnom prípade by nemali použiť vozidlo, ktoré má letné pneumatiky," uzavrel Benko.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce