20. 04. 2017 10:50 | BRATISLAVA/zv

Jakub opísal dramatické chvíle z hromadnej nehody: „Za sebou som počul len strašný rachot“

Na mieste bol chaos, ktorý zapríčinil silný vietor a zlá viditeľnosť.

Vodič popísal hromadnú nehodu na D1.
Vodič popísal hromadnú nehodu na D1. Foto: Prezídium HaZZ
Hromadná nehoda pri Spišskom Štvrtku.
Hromadná nehoda pri Spišskom Štvrtku.
Hromadná nehoda pri Spišskom Štvrtku.

Hromadná dopravná nehoda sa stala ráno medzi Popradom a Spišským Štvrtkom. Na mieste sa zrazilo 30 až 40 vozidiel. Zranených je podľa najnovších informácií 24 ľudí. Zranených ľudí previezli do nemocníc v Poprade, Kežmarku, Levoči a do Spišskej Novej Vsi.

My sme sa spojili s jedným z účastníkov nehody Jakubom Harmaňošom, ktorému sa ako jednému z mála podarilo vyviaznuť bez zranenia a bez škody na aute.

Jakub cestoval z Prešova do Žiliny. Pred Prešovom zazrel pred sebou havarovaný kamión, ktorému sa chcel vyhnúť. Keďže má na aute letné pneumatiky, nemohol poriadne zabrzdiť a auto stočil do pravej strany. Kamiónu sa síce vyhol, no o pár metrov ďalej už uviazol v hromadnej nehode.

„Pokračoval som trošku ďalej a tam bola nehoda. Ošetrovali pána, ktorý bol na tom dosť zle. Hneď ako sme volali záchranku a hasičov, prišli na miesto. Potom už len bolo počuť zozadu nepretržite veľký rachot. Na mieste bola strašne zlá viditeľnosť. Autá do seba reťazovo vrážali," popísal nám dramatickú situáciu na D1.

 
 

Na mieste bol chaos, ktorý zapríčinil silný vietor a zlá viditeľnosť. Jakub v prvom momente nemohol vystúpiť z auta, pretože by to bolo nebezpečné. Keď sa však situácia upokojila, snažil sa pomáhať. Tak, ako aj ostatní vodiči, ktorí uviazli v kolóne.

„Nebolo nič vidieť. Vystúpili sme z áut a pomáhali sme zraneným. Niektorí boli zakliesnení v autách a nemohli vyjsť, pretože boli pritlačení k zvodidlám. Ľudia robili čo sa dalo. Bola to kritická situácia," dodal.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce