21. 04. 2017 13:33 | BRATISLAVA/TASR

Po hromadnej nehode na D1 zostávajú v nemocniciach piati vážne zranení

Ďalších postupne prepúšťajú domov.

Pri reťazovej nehode bolo poškodených 50 áut.
Pri reťazovej nehode bolo poškodených 50 áut. Foto: TASR

Zranených účastníkov hromadnej dopravnej nehody, ktorá sa stala vo štvrtok (20. 4.) v ranných hodinách na diaľnici v úseku Poprad - Spišský Štvrtok, postupne jednotlivé nemocnice prepúšťajú domov. Ako uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice v Poprade Sylvia Galajda, v podtatranskej nemocnici zostávajú naďalej hospitalizovaní ôsmi ľudia, z nich majú traja vážnejšie poranenia.

Posledného zo šiestich pacientov prepustili dnes z levočskej nemocnice. "Pacient odišiel na vlastnú žiadosť do domáceho liečenia," informoval Tomáš Želazko z tlačového oddelenia spoločnosti Agel, pod ktorú nemocnica patrí. Päť pacientov prepustili po vyšetrení už vo štvrtok.

Do nemocnice v Spišskej Novej Vsi previezli po nehode šesť pacientov. "Muž s najvážnejším zranením, ktorý utrpel sériovú zlomeninu rebier, výbežkov stavcov a pomliaždenie pľúc, je i naďalej na oddelení jednotky intenzívnej starostlivosti. Jeho stav je stabilizovaný," priblížil hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ, pod ktorú nemocnica v Spišskej Novej Vsi patrí. Hospitalizovaný zostáva aj muž so zlomeninou troch rebier. "Muž s podvrtnutou krčnou chrbticou a žena po otrase mozgu budú dnes popoludní prepustení do domácej liečby," informoval. Dvoch pacientov prepustili po vyšetrení domov už vo štvrtok.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce